Sobota, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 7573
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Płeć piękna wzmacnia szeregi stróżów prawa

Czwartek, 24 stycznia 2008, 8:05
Aktualizacja: Piątek, 25 stycznia 2008, 8:09
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Płeć piękna wzmacnia szeregi stróżów prawa
Fot. Angela
Oficjalne ślubowanie złożyło ośmiu nowych funkcjonariuszy policji, w tym aż pięć pań! Po pomyślnym przejściu serii testów, nowych policjantów i policjantki czeka jeszcze ponad pół roku szkoły policyjnej i trzy lata służby w prewencji.

Mundury założyli w środę: Grzegorz Kopeć, Maciej Kikosicki, Elżbieta Żebracka, Lidia Poczdzierska, Kamila Rudnicka, Hanna Piątkowska, Ewelina Kopecka i Rajmund Jakimiak.

– Od liceum myślałem już o służbie w policji, ale później poszedłem na studia i do pracy, ale wróciłem do planów, jak widać, po latach – mówi Rajmund Jakimiak. Zdaje sobie sprawę, że to będzie ciężka praca, ale nie przeraża go służba.

Ósemka nowych stróżów prawa do szkoły policyjnej w Pile pojedzie już 29 stycznia. Po siedmiu miesiącach szkolenia przez trzy kolejne lata będą pracować w prewencji, po czym zostaną przydzieleni do poszczególnych wydziałów. Najlepszych czekają awanse.

Kandydaci na policjantów muszą mieć polskie obywatelstwo, wykształcenie co najmniej średnie, zaświadczenie o niekaralności. Muszą cieszyć się nieposzlakowaną opinią, w przypadku mężczyzn konieczna jest również uregulowana służba wojskowa – mówi nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Kandydaci przechodzą testy z wiedzy ogólnej, sprawności fizycznej oraz multiselekt czyli testy psychologiczne. Następnie odbywa się rozmowa z psychiatrą i psychologiem. Po ich przejściu kandydaci ślubują i zostają oficjalnie policjantami.

Na chętnych czeka jeszcze w jeleniogórskiej policji kolejne dwanaście wakatów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (47)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group