Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 6783
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Płatne parkowanie w centrum od poniedziałku?

Piątek, 12 lipca 2019, 7:47
Aktualizacja: Poniedziałek, 15 lipca 2019, 11:41
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Płatne parkowanie w centrum od poniedziałku?
Fot. Przemek Kaczałko
Od 1 lipca w centrum miasta trudno znaleźć wolne miejsce parkingowe, bowiem z uwagi na opóźnienia w uruchomieniu nowych urządzeń, parkowanie jest bezpłatne. Aktualnie trwa instalacja oprogramowania w parkometrach – nowoczesne urządzenia oraz zmiany w sposobie i wysokości opłat spodziewane są w przyszłym tygodniu.
Trwa testowanie aplikacji, które zostały zainstalowane. Sprawa jest nieco trudniejsza, niż się wydawało, bo parkometry są produkcji francuskiej - tłumaczy Cezariusz Wiklik, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Jeleniej Góry.
Jeszcze przez kilka dni parkujemy za darmo. Myślę, że powinno to się skończyć w poniedziałek - dodał rzecznik.

W wyniku przetargu, zorganizowaniem i administrowaniem Strefy Płatnego Parkowania za kwotę 7,92 mln zajmuje się firma RH Investments z Warszawy. Nowe zasady organizacji SPP zostały przyjęte w lutym br. przez Radę Miejską. Przewidują one wzrost cen z 2,00 zł (obowiązującej od 2004 roku) do 2,40 zł za pierwszą godzinę, a kara dla "gapowiczów" ma wynieść 50 zł. Ukłonem w kierunku osób podwożących rano dzieci do szkół i przedszkoli, w centrum miasta ma być też zmiana godzin konieczności wnoszenia opłat - SPP nie będzie już obowiązywać od godz. 8:00, lecz od 8:30 (do 18:00).

Warto dodać, że władze miasta coraz przychylniej podchodzą do pomysłu ustanowienia Strefy Płatnego Parkowania w centrum Cieplic (wnioskuje o to m.in. Rada Dzielnicy Uzdrowiskowej Cieplice), ale żeby tak się stało - konieczna będzie uchwała Rady Miejskiej, więc póki co płacić będziemy tylko w Śródmieściu.

Twoja reakcja na artykuł?

8
17%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
2%
Nudzi
0
0%
Smuci
22
48%
Złości
15
33%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (34) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group