Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 4331
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Plany władzy

Piątek, 19 stycznia 2007, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 19 stycznia 2007, 20:22
Autor: Angelika Grzywacz
Kotlina Jeleniogórska: Plany władzy
Fot. Krzysztof Knitter
Podsumowanie dokonań minionego roku i omówienie planów na rozpoczęty już rok 2007, to najważniejsze punkty programu tegorocznego spotkania noworocznego.

Odbyło się ono w Chacie za wsią w Mysłakowicach a zaproszeni zostali przedstawiciele miasta, szkół i innych instytucji, inwestorzy oraz inni goście.
Pomysłodawcą i organizatorem uroczystego spotkania był jeleniogórski starosta, Jacek Włodyga.

- Poza omówieniem i podsumowaniem minionego roku, zaproszeni goście maja okazję ze sobą porozmawiać czy nawiązać w ogóle kontakty – mówi.
W ramach największych sukcesów minionego roku jeleniogórski starosta wymienia zmniejszenie bezrobocia.

- Liczba osób bezrobotnych w naszym regionie zmniejszyła się o ponad tysiąc osób – mówi Jacek Włodyga. Osiągnęliśmy ten sukces oczywiście dzięki pojawieniu się na rynku jeleniogórskim większych inwestorów i firm, które dały prace tysiącom mieszkańców. Wśród nich wymienić możemy miedzy innymi, Dr. Schneidera, Ceramikę Markoni, czy powstałe w Karpaczu i Szklarskiej Porębie hotele. Ponadto udało się nam wyremontować ponad 10 kilometrów dróg w powiecie. Wyremontowaliśmy Dom Pomocy Społecznej w Miłkowie.

Co na przyszłość? - Modernizacja drogi w Karpaczu od Białego Jaru, co będzie kosztowało nas około 4,5 miliona złotych, rozwój współpracy międzynarodowej, dalsza walka z bezrobociem, rozwój szkół i zwiększenie liczby inwestycji - wymienia. – Oczywiście, są to tylko podstawowe zadania.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group