Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Poniedziałek, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 14672
Zalogowanych: 105
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Plany władzy

Piątek, 19 stycznia 2007, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 19 stycznia 2007, 20:22
Autor: Angelika Grzywacz
Kotlina Jeleniogórska: Plany władzy
Fot. Krzysztof Knitter
Podsumowanie dokonań minionego roku i omówienie planów na rozpoczęty już rok 2007, to najważniejsze punkty programu tegorocznego spotkania noworocznego.

Odbyło się ono w Chacie za wsią w Mysłakowicach a zaproszeni zostali przedstawiciele miasta, szkół i innych instytucji, inwestorzy oraz inni goście.
Pomysłodawcą i organizatorem uroczystego spotkania był jeleniogórski starosta, Jacek Włodyga.

- Poza omówieniem i podsumowaniem minionego roku, zaproszeni goście maja okazję ze sobą porozmawiać czy nawiązać w ogóle kontakty – mówi.
W ramach największych sukcesów minionego roku jeleniogórski starosta wymienia zmniejszenie bezrobocia.

- Liczba osób bezrobotnych w naszym regionie zmniejszyła się o ponad tysiąc osób – mówi Jacek Włodyga. Osiągnęliśmy ten sukces oczywiście dzięki pojawieniu się na rynku jeleniogórskim większych inwestorów i firm, które dały prace tysiącom mieszkańców. Wśród nich wymienić możemy miedzy innymi, Dr. Schneidera, Ceramikę Markoni, czy powstałe w Karpaczu i Szklarskiej Porębie hotele. Ponadto udało się nam wyremontować ponad 10 kilometrów dróg w powiecie. Wyremontowaliśmy Dom Pomocy Społecznej w Miłkowie.

Co na przyszłość? - Modernizacja drogi w Karpaczu od Białego Jaru, co będzie kosztowało nas około 4,5 miliona złotych, rozwój współpracy międzynarodowej, dalsza walka z bezrobociem, rozwój szkół i zwiększenie liczby inwestycji - wymienia. – Oczywiście, są to tylko podstawowe zadania.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy zdarzyło Ci się, że samochodem wpadłeś/aś w poślizg, ale nic się nie stało?

Oddanych
głosów
815
Tak
82%
Nie
18%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Grenlandia oddana USA? Ratyfikacja umowy z Mercosur zablokowana
Rozmowy Jelonki
Zwierzęta boją się huku petard 100 razy bardziej niż człowiek
 
Aktualności
"Światełko do nieba" WOŚP znów zabłysło
 
Aktualności
Pani Violetta ze Szklarskiej Poręby podbiła „The Voice Senior”
 
Aktualności
WOŚP jest wszędzie
 
Ciekawe historie i inne opowieści
Orlinek – górnicza osada i "fortepian Beethovena"
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group