Czwartek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 10079
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra-Region: Plaga pożarów sadzy i zadymień w regionie

Niedziela, 21 kwietnia 2013, 8:38
Aktualizacja: 8:50
Autor: mea
Przez nieczyszczenie kominów doszło wczoraj (20.04.) do trzech pożarów sadzy w Piechowicach i Jeleniej Górze. Ponadto były trzy zadymienia mieszkań w Mysłakowicach, Przesiece i Ściegnach. Nikomu nic się nie stało, w żadnym z przypadków nie była konieczna ewakuacja.

Po godz. 14.00 w domu jednorodzinnym przy ul. Sudeckiej w Piechowicach zapaliła się sadza w kominie. Prawie dwie godziny pożar gasiło 12. strażaków z Jeleniej Góry i OSP z Piechowic.

- Na ul. Okrężnej w Jeleniej Górze po godz. 17.00 doszło do pożaru sadzy w domu jednorodzinnym. Pięciu strażaków z Jeleniej Góry gasiło pożar ponad godzinę – poinformował Marek Gałan z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

Ponadto o godz. 20.30 sadza zapaliła się również w kominie domu jednorodzinnego przy ul. Baczyńskiego w Piechowicach. 12. strażaków z OSP w Piechowicach i Jeleniej Góry 1,5 godziny gasiło pożar.

Przez wadliwy piec doszło do zadymienia pierwszego piętra budynku wielorodzinnego przy ul. Wojska Polskiego w Mysłakowicach. – Mimo że właściciel uszkodzonego pieca miał zakaz jego używania, rozpalił w nim ogień – mówił Marek Gałan. Miejsce zabezpieczało 11 strażaków.

Do zadymienia przez nieszczelny przewód kominowy doszło w Przesiece po godz. 17.00 w budynkach wielorodzinnych przy ul. Bukowy Gaj oraz po godz. 19.00 w Ściegnach. Strażacy przewietrzyli mieszkania i wydali zalecenie sprawdzenia kominów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
1041
Tak
11%
Nie
61%
Zamierzam sobie zrobić
3%
Nigdy sobie nie zrobię
25%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
14 lat do mistrzyni
 
112
Akcja "Gruchot"
 
Turystyka
Dramat w górach
 
112
Seniorzy z policją
 
Polityka
O herbie powiatu
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group