Sobota, 25 marca
Imieniny: Marii, Marioli
Czytających: 4210
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/Sobieszów: Place i urządzenia dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Sobieszowie

Niedziela, 14 października 2012, 13:09
Aktualizacja: 13:15
Autor: AP
Jelenia Góra/Sobieszów: Place i urządzenia dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Sobieszowie
Fot. TED
W ostatnich dniach otwarto długo oczekiwany plac zabaw dla dzieci przy Szkole Podstawowej nr 15 w Sobieszowie, wybudowany w ramach rządowego programu Radosna Szkoła. Doposażony został również plac zabaw przy ul. Dembowskiego, ale wciąż brakuje tu rynny do jazdy na deskorolkach. Wiosną przyszłego roku natomiast w budowanym Centrum Sportu pod Chojnikiem ma powstać siłownia na świeżym powietrzu dla młodzieży i dorosłych mieszkańców.

Jak mówi dyrektor „Piętnastki” Zbigniew Stępień, z placu tego mogą korzystać dzieci i młodzież, ale z uwagi na bezpieczeństwo bawiących się, został ustalony regulamin placu zabaw.

- Mam nadzieję, że korzystający z tych urządzeń, jak również rodzice i opiekunowie dzieci będą go przestrzegać – mówi Zbigniew Stępień. - Plac zabaw znajduję się na terenie szkoły, jest ogrodzony i monitorowany. Będzie można z niego korzystać, również w soboty i niedziele – dodaje.

Natomiast na placu zabaw przy ulicy Dembowskiego pojawiły się nowe urządzenia. Stare i zniszczone zostały wymienione, zamontowano tu również oświetlenie.

- Nasza młodzież chciałaby zamontowania tu jeszcze rynny do jazdy na deskorolce – mówią mieszkańcy. – Mamy nadzieję, że władze miasta przychylą się do ich prośby i uzupełnią plac o brakujący element – dodają.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ilu powinno być posłów w Sejmie?

Oddanych
głosów
846
maksymalnie 150
82%
od 151 do 459
7%
460 jak obecnie
7%
od 461 do 599
1%
600 i więcej
4%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group