Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 3985
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: PKP jak pies ogrodnika

Niedziela, 1 kwietnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 1 kwietnia 2007, 13:55
Autor: TEJO
Kotlina Jeleniogórska: PKP jak pies ogrodnika
Fot. KDR
Entuzjaści kolejnictwa ze stowarzyszenia Karkonoskie Drezyny Ręczne nie bez zgrzytów odmalowali w sobotę część dworca w Karpaczu.

Modernizacja nie spodobała się… urzędnikom jednego z oddziałów PKP, do którego należy infrastruktura przewoźnika.
– Właściciel obiektu, którego bezskutecznie zapraszaliśmy do wsparcia akcji, interweniował chcąc uniemożliwić nam przeprowadzenie tej społecznej inicjatywy. Zagadką pozostaje, czego w tak absurdalny sposób chciała bronić dyrekcja Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami PKP we Wrocławiu – pytają Adriana Kostka i Rafał Gersten z KDR.

Karkonoskie Drezyny Ręczne wielokrotnie proponowały nieodpłatne zabezpieczenie i ochronę obiektu dworca. Jednak PKP wyraźnie nie były zainteresowane ani poprawą estetyki ani stanu technicznego budynku, który przez 7 lat popadał w ruinę.

Ofiarą podobnej „troski” tej najbogatszej firmy w Polsce padły inne obiekty kolejowe Dolnego Śląska, m.in. stacja w Jakuszycach czy Lubawce, przekazana
gminie dopiero wtedy, gdy koszty zabezpieczenia budynku przekroczyły jego wartość.

Jak zauważają karpaccy entuzjaści kolejnictwa PKP posiada ponad 6 mld złotych zadłużenia, którego obsługa kosztuje podatników ponad 700 mln zł rocznie. Jednak firma w absurdalny sposób wydaje pieniądze na interwencje przeczące zdrowemu rozsądkowi.
– Gdyby wszystkie środki wydawane przez właściciela nieruchomości na zwalczanie drezyniarzy w Karpaczu, przeznaczyć na zakup farby, można by nie tylko pomalować dworzec w tym mieście ale wyremontować również inne niszczejące obiekty – podreślają Adriana i Rafał.

Przypomnijmy, że stowarzyszenie pomalowało dworzec za pieniądze zarobione dzięki karpaczanom oraz turystom, którzy w ubiegłym roku odwiedzili miasto pod Śnieżką i skorzystali z przejazdów drezyną ręczną po części torowiska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group