Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Sobota, 6 września
Imieniny: Beaty, Eugeniusza
Czytających: 7412
Zalogowanych: 45
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

LWÓWEK ŚLĄSKI: Piwowarskie malowidło do uratowania

Czwartek, 13 maja 2010, 8:44
Aktualizacja: 8:45
Autor: KAM
Ludwik Kaziów burmistrz Lwówka Śląskiego chce uratować malowidło upamiętniające 800–letnie tradycji piwowarstwa w Lwówku Śląskim. Prośby o wycenę rekonstrukcji malowidła już zostały wysłane lokalnym artystom.

O planowanym zasłonięciu malowidła Mieczysława Żołądzia podczas planowanego bloku pisaliśmy. W sukurs muralowi, który jest jednym z symboli Lwówka Śląskiego, pospieszył jego burmistrz Ludwik Kaziów.

– Wystąpiliśmy z prośbą do lokalnych artystów o wycenę przeniesienia malowidła. Jest realna na to szansa. Malowidło może być skopiowane nawet na ocieploną ścianę budynku – mówi samorządowiec.

Wiadomo, że praca Mieczysława Żołądzia nie jest zabytkiem, ale jest bardzo ważnym elementem, które od lat wkomponowało się w architekturę miasta i warto je zachować.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy byłeś (aś) na rozpoczęciu roku szkolnego ze swoim dzieckiem?

Oddanych
głosów
469
Tak
23%
Nie, mam większe dzieci i one już same chodzą na takie uroczystości
22%
Nie, moje dzieci już nie chodzą do szkoły
55%
 
Głos ulicy
Góry czy morze?
 
Warto wiedzieć
Rywale USA łączą siły, a Polska „dostanie” €45 mld od Unii?
Rozmowy Jelonki
Smog latem nie znika
 
Aktualności
Ewakuacja w centrum Jeleniej Góry
 
Aktualności
Remont drogi 366
 
Aktualności
McDonald przez 3 dni rządził w Karpaczu
 
Aktualności
Koncert legendy na początek Września Jeleniogórskiego
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group