Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 6423
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Piszesz wiersze – spróbuj sił w tym konkursie

Czwartek, 2 kwietnia 2015, 9:17
Aktualizacja: 9:21
Autor: Org
Jelenia Góra: Piszesz wiersze – spróbuj sił w tym konkursie
Fot. Archiwum
Jeleniogórski Konkurs Poetycki o Laur „Młode Pióro2015” ogłosił okazji 70–lecia swego istnienia Jeleniogórskie Klub Literacki. Konkurs jest skierowany do uczniów jeleniogórskich (i okolicznych) szkół średnich (poziom gimnazjalny i ponadgimnazjalny),organizowany przy okazji „IV Wielkiego Wierszowania w Jeleniej Górze AD 2015”.

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się właśnie podczas „Wierszowania…” w dniu 22 kwietnia w Książnicy Karkonoskiej (szczegóły na stronie: http://www.sjkl.pl).

Natomiast „Wielkie wierszowanie…” to wydarzenie kulturalne, w którym spotykają się pokolenia „twórczo wstępującej” młodzieży i „twórczo obecnej” grupy jeleniogórskich literatów, także zrzeszonych w Stowarzyszeniu. To czas spotkań, dyskusji i warsztatów. Przy okazji odbywają się spotkania autorskie z wybitnymi literatami (w ciągu ubiegłych trzech latach byli to np. powieściopisarz Stanisław Srokowski, śp. poeta i haijin Feliks Chrzanowski-Szuta, poeta i krytyk literacki Tadeusz Lira-Śliwa, obecny prezes Dolnośląskiego Oddziału Związku Literatów Polskich, poeta i tłumacz Kazimierz Burnat). W tym roku podczas czwartej już edycji „Wierszowania…” gościem honorowym będzie poeta i wieloletni prezes Dolnośląskiego Oddziału Związku Literatów Polskich – Andrzej Bartyński.

Podczas „Wierszowań” organizowany jest także konkurs jednego wiersza o laur „Złote Pióro”. W tym roku będzie to konkurs o laur „Złote Pióro 2015”. W ubiegłym roku laureatem był Arkadiusz Włodarski, poeta i znany w Jeleniej Górze dziennikarz radiowy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group