Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 6611
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Pisali sprawdzian szóstoklasisty. Poszło całkiem dobrze

Wtorek, 3 kwietnia 2012, 12:47
Aktualizacja: 12:53
Autor: Petr
JELENIA  GÓRA: Pisali sprawdzian szóstoklasisty. Poszło całkiem dobrze
Fot. JR
Około 370 tys. szóstoklasistów z całej Polski pisało dzisiaj swój pierwszy poważny egzamin. Jak im poszło? – Całkiem dobrze. Z polskim poradziłem sobie bardzo szybko. Gorzej było z matematyką, tu musiałem trochę pogłówkować – mówi Tomek, jeden z egzaminowanych.

Sprawdzian szóstoklasistów rozpoczął się o 9.00 i trwał godzinę. Dla uczniów z dysfunkcjami - mógł być przedłużony o 30 minut. Egzamin obejmował zadania z zakresu czytania, pisania, rozumowania, korzystania z dostępnych informacji oraz wykorzystywania wiedzy w praktyce. Do zdobycia było maksymalnie 40 punktów.

– Uczestnictwo w sprawdzianie jest obowiązkowe. Uczniowie, którzy nie przystąpili dzisiaj do egzaminu, nie otrzymają świadectwa ukończenia szkoły podstawowej. Na szczęście, w naszej szkole nie było precedensu. Wszyscy szóstoklasiści przyszli punktualnie, napisali sprawdzian i wyszli zadowoleni. Cieszę się słysząc opinie, że nie było „za trudno” i „poszło dobrze” – mówi nam Elżbieta Rybak, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 w Jeleniej Górze.

Należy podkreślić, że egzaminu dla szóstoklasistów nie można nie zdać. Ci uczniowie, którym poszedł on słabo bez względu na wynik zostaną przyjęci do swoich rejonowych gimnazjów. Ci natomiast, którzy napisali go dobrze, zyskają możliwość dostania się do swoich wymarzonych szkół spoza rejonu. Oficjalne wyniki szkoły poznają 22 czerwca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group