Czwartek, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 3890
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

PiS: Studniówka prezydenta to czas stracony

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 7 marca 2015, 14:37
Aktualizacja: Niedziela, 8 marca 2015, 8:23
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemo
Dwaj jeleniogórscy radni Prawa i Sprawiedliwości: Oliwer Kubicki i Rafał Szymański dali na wczorajszej (6.03) konferencji prasowej „żółtą kartkę” prezydentowi Marcinie Zawile. Sto dni nowej kadencji oceniają jako czas stracony i prezentują „5 grzechów głównych”, za które włodarz miasta otrzymał od nich upomnienie znane ze sportowych zmagań.

Pierwszym z grzechów głównych prezydenta ma być partyjniactwo zamiast rządzenia. - Wszyscy wiemy, że prezydent Zawiła z udziałem urzędników, na których pensje wszyscy się składamy, poparł prezydenta Komorowskiego, za publiczne pieniądze wyjechał do Katowic na konwencję wyborczą, by poprzeć pana Komorowskiego. Ten wyjazd został rozliczony jako służbowy – powiedział Oliwer Kubicki. - Wiemy też, że w PO na zapleczu pana prezydenta lecą głowy. Nasze wrażenie jest takie, że zamiast zajmować się miastem ludzie, którzy zostali wybrani (prezydent i jego zastępcy, urząd) są zaangażowani głównie w konflikt wewnątrz Platformy Obywatelskiej. Doba ma 24 godziny, nie da się jej rozszerzyć. Jeżeli większość czasu politycy spędzają na kłótniach, to jest dla miasta bardzo zły sygnał. Mamy nadzieję, że prezydent otrzeźwieje i do tego wzywamy – dodał radny Kubicki.

Kolejnym zarzutem wobec prezydenta Zawiły jest wprowadzania chaosu do Rady Miasta. - To już druga kadencja, kiedy otrzymujemy w ostatniej chwili uchwały ważne, np. sesja budżetowa została zwołana dzień przed ostatecznym terminem. Klub PiS-u wielokrotnie zwracał się do prezydenta, żeby uchwały, które będą procedowane trafiały do komisji dużo wcześniej, niestety nie trafiają. Jest to niedopuszczalna praktyka, urągająca wszelkim zasadom demokracji, samorządności – powiedział Rafał Szymański.

Trzecim „grzechem głównym” zdaniem radnych Prawa i Sprawiedliwości jest porażka planowania i wykorzystywania środków zewnętrznych. - Dzisiaj jesteśmy w sytuacji, w której de facto prezydent powiedział mieszkańcom dwóch dzielnic (Jagniątkowa i Goduszyna – przyp. red.) „radźcie sobie sami” - ocenił Oliwer Kubicki odnosząc się do powołania aglomeracji wodno-ściekowej nie uwzględniającej wspomnianych dzielnic.

Przedostatnim zarzutem wobec prezydenta mają być porażki inwestycyjne. - Po Termach, Parku Zdrojowym i stadionie trwa fatalna passa miejskich inwestycji. Nowo wybudowana zatoka przystankowa będzie wymagała przebudowy – czytamy na „żółtej kartce” dla Marcina Zawiły. - Prawdopodobnie za jakiś milion złotych prezydent niebawem usunie te usterkę i będziemy mieli wspaniałą kolejną inwestycję, gdzie warto przecinać wstęgi – ocenial Rafał Szymański.

Poprzedni punkt ściśle wiąże się z brakiem nadzoru – ostatnim z grzechów włodarza miasta. - Miasto przeznaczyło środki finansowe na remont ulicy Widok, natomiast nie sprawdziło przed jej podjęciem w jakim stanie jest kanalizacja, która wymaga kompleksowego remontu. Miasto poprzez spółkę Wodnik zakupiło jakiś czas temu specjalistyczny samochód za grube pieniądze, który ma tego typu inwestycje sprawdzać. Ta kropla przelała czarę goryczy, w związku z tym zapowiadam jako szef komisji rewizyjnej, że na najbliższej sesji Rady Miasta złożę wniosek o korektę planu kontroli na ten rok i zaproponujemy półroczną kompleksową kontrolę Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów, ponieważ większość tych problemów inwestycyjnych jest właśnie winą tego wydziału – oznajmił Oliwer Kubicki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (36) Dodaj komentarz

~fajka12 7-03-2015 14:44
Dlaczego
~poskezbaw 7-03-2015 14:57
idźcie pozrywac czeresnie czeresniaki
~Iwo 7-03-2015 15:47
Jak funkcjonariusze chcą POpierać Komorowskiego to niech to robią za swoje a nie za publiczne pieniądze !!!
~Teoretyk Kubicki 7-03-2015 15:56
Rzeczywiście trwa fatalna passa radnych PiS. Żadnych ciekawych pomysłów na rozwój miasta. Kubicki był członkiem Komisji Rewizyjnej, miesiącami członkowie Komisji kontrolowali Termy, Park Zdrojowy i Stadion. Spłodzili pokontrolne sprawozdania. I wyszła pełna kompromitacja Komisji. Węszyli za aferami i nic. Wyszły bzdety/źródło: sprawozdania TV Strimeo/ Kubicki psioczy, narzeka, żąda, grozi. Mnie interesuje jedna sprawa: jaką wartość mają narzekania Kubickiego, człowieka bez żadnego doświadczenia zawodowego w prowadzeniu inwestcji. I to z sukcesem. Żadnego doświadczenia zawodowego!
~ 7-03-2015 15:59
Oto gość, którego popiera Marcin Zawiła: https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=YSm2Obr5GiE
~luis 7-03-2015 16:11
wy pis..,dzielce terytorialni nie macie prawa bytu w kraju a co dopiero w regionie poszli WONT ...
~soc-lib 7-03-2015 16:29
Żółta karta nie tylko dla prezydenta ,też się należy dla prezesow spółek.Wystarczy posłuchać wywodow prezesa Wodnika;;http://strimeo.tv/pl/informacja/to-jest-temat-wojciech-jastrzebski ..
~buam_taram 7-03-2015 16:53
A ten, z godziny 16:11, to typowy "bojownik" PO, znaczy a...lfabeta, i histeryk w pigułce.
~Gosc 7-03-2015 17:05
do luis z 16,11 jestes taki sam kmiot jak ten glupol Niesiolowski obrazac tylko potrafisz ... jeden a konkretow zadnych szkoda tylko ze zlodzieje i afezysci siedza w PO ,wy PO podsluchiwacze wlasnych kolesi i kombinatorow czepiacie sie PIS ,co wy ... macie do zaoferowania przez te 7 lat straconych dla miasta i kraju ,tylko afery jak nie podsluchowa to zegarkowa to szfindle stadjonowe ,zenada luis ze ty jeszcze tu glos zabierasz ,ale coz jaka platforma tacy platformusy typu iesiolowski i ten caly Zawila
~soli 7-03-2015 17:07
Urząd Zamówień Publicznych potwierdził, że "bezprzetargowa fontanna" była niezgodna z prawem. Miasto odwołało się od tej decyzji i przegrało. Czyli wniosek Kubickiego był zasadny, tylko że ratusz ukrywa przed nami te informacje. Bo to my zapłacimy, gdy nałożą karę.
~lokalny 7-03-2015 17:56
Zostawcie pana WANDZELA,dyrektora naczelnego w spokoju. My lokalni mieszczuchy bez prawa glosu uwielbiamy tego LUMPA za jego fuszerki.
~borubar 7-03-2015 18:14
dla nich wszystko jest stracone póki nie dorwą sie do koryta.
~do soli z 17.07 7-03-2015 18:16
Urząd Zamówień rzeczywiście potwierdził po wielokrotnych donosach i po wielomiesiecznych staraniach tego nieszczęsnego Kubickiego. Po prostu w międzyczasie zmieniono prawo. Wcześniej było zgodnie. Więc jakie to było zwycięstwo? Kubicki chyba nienawidzi mieszkańców za to, że cieszą sie z możliwości odpoczynku przy fontannie. Chyba nie ma w Polsce bardziej śmiesznego w swojej zawziętości osobnika jak Kubicki.
~ 7-03-2015 18:41
Jakoś nie miałem okazji odpocząć przy tej fontannie, człowiek już na nic nie ma czasu.
~zzz 7-03-2015 19:19
Brak inwencji ze strony prezydenta byl do przewidzenia. Tak będzie do koń ca kadencji.
~Zawiedziona 7-03-2015 19:37
Czy musimy sie zgdzać na takie rządzenie ?? Można referendum zwołać i protestować a nie opluwać Opozycje ,ze pilnuje naszej kasy po to Ona jest aby zwrócic uwagę na to co sie dzieje tj. Kolejny koleś Powołany na Z-ca dyr, Szpitala w Janowicach cudowny znawca H.Papaj . Gdzie konkurs ?? czy już na prawdę PO nie ma żadnych zasad jakie obowiazuja w demokracji.Słynna Fontanna za 900 tys. zł czy ąz tyle warta chyba nie dlatego urząd przegrał tylko się MILCZY!!!! p.Prezydent już ma reklame swojego zastepce na 30.11 marzy mu sie poslestwo bo posłanka Z.CZ juz przepadła. Panowie Radni sami nic nie zrobia jak ich nie bedziemy wspierać.
~Bambo 7-03-2015 20:35
Widzę że pisiory i sisiory są hoży do władzy. Lecz oni niestety oprócz gadania też nic nie zrobili.... Panowie specjalistą od gry w piłkę nożną w tym i żółtych kartek (jako nieodzowny element tej gry) był D. Tusk, a on za racą wyjechał za granicą. Czy przejmujecie jakieś elementy kampanii wyborczej?....
~marek11 7-03-2015 21:05
popieram PIS a nie lubię PO ale kim sa ci dwaj co zabierają głos..chyba nikim ...nic do tej pory nie osiągnęli nie uzyskali niczego własną pracą /tylko wsparciem bycia w partii / nawet nie wiadomo jakie maja wykształcenie...a po drugie jak im sie współpracuje z papajową PO przecież to prawie jawna zdrada ideałów PISu..
~ 7-03-2015 21:41
DOLNOŚLĄZAK. Ogłaszam konkurs dla politycznych małolatów do pisania dołujacych prezydenta komentów. Zadaniem pisarzy będzie wspieranie "doświadczonych" życiowo radnych w ich walce z istniejącym układem. Nadrzędnym celem jest wyautowanie samorządowców, którzy - zdaniem wiecznego bojownika Pryszczroma - od 25 lat "rozwalają" Jelenią Górę i w to miejsce utworzenie nowego układu z ludzi prawych i sprawiedliwych, pozbawionych łysiny, wąsów i owłosienia w kolorze popielato-szroniastym. Jestem przekonany, że ciekawe i szokujące komenty, będą wyeksponowane na słupie ogłoszeniowym PiS-partii. Do udziału w konkursie, jako jednego ze współorganizatorów i sponsorów, serdecznie zapraszam redakcję "Jelonki".
~ 7-03-2015 22:24
prezydentowi Marcinie.... Język polski taka trudna
~Pssssss 7-03-2015 22:39
A co się stało tym radnym z PIS? Przecież w wyborach razem z Lewandowskim wyraźnie poparli Zawiłę. A może Zawiła nie chce spełnić ich powyborczych oczekiwań stołkowych? Może są głodni?
~JG 7-03-2015 22:57
Bezradni radni oczywiście nie zapomnieli wspomnieć o Termach. Jak nie za mało wody termalnej to kafelki śliskie albo kasetony odpadają. Ciągle ten sam dyżurny temat na Radzie Miasta, do tego tony anonimowego hejtu na forach przy każdej możliwej okazji też wiadomo czyjego autorstwa. Największe trutnie w Jeleniej Górze, co to sami nie mają żadnych osiągnieć, potrafią tylko dołki kopać pod innymi
~Paw 7-03-2015 23:21
PiSaki dallej wylewają jad, ile jeszcze. MASAKRA, wolę słuchać odgłosu spłuczki do kibla niż tego ich bełkotu. Jedyne, co potrafią to siać nienawiść, zawiść, pogardę i dzlellić naród. FU!
~kola6 8-03-2015 0:10
Psy zawsze szczekają.
~Okiem turysty 8-03-2015 6:21
Brudna ta wasza wiocha, jeleniogórzanie. Posprzątalibyście ją chociaż troszeczkę...
~ 8-03-2015 8:23
Zawila ma złe notowania u swoich kolegów z piaskownicy tak go ocenili że nie chcieli już go widzieć prezydentem ale on się uparl bo jest dumny jak paw i dostał w wyniku tego zawału teraz wszyscy i po także mamy bardzo chorego prezydenta i to jest zlo które będzie rzutowac na nas wszystkich chory człowiek powinien się leczyć a nie celowac w utrzymaniu wladzy za każdą cenę
~ 8-03-2015 8:27
Może w przyszłości ktoś zrobi kampanie ze szpitala z pod kroplowki i będzie prezydentem wybranym z litości
~hipnotyzer 8-03-2015 10:51
Wieczorem wybudzę waz z Hipnozy!Postaram się wybudzić Prezydenta,lecz nie wiem czy mi się to uda,taki stan trwa od 89 Roku.
~pfffff 8-03-2015 12:44
Co trzeba mieć we łbie,by będąc prowincjonalnym rajcą kazać się fotografować na tle włąsnego zdjęcia.Ogarnij się dzieciaku,bo to się będzie nasilać.
~w13 8-03-2015 18:09
mysle ze ci młodzi tym co robią ośmieszają siebie i szkodzą swojej partii
~do 06:21 8-03-2015 18:30
Najbardziej u nas śmiecą turyści. Pewnie jesteś wieśniakiem z Wrocławia, który robi syf wszędzie gdzie pojedzie.
~Fela 9-03-2015 17:23
Nie od dziś wiadomo że poplecznictwo w naszym narodzie to zaszczyt i czy to będzie PO PiS SLD czy też Klub Przyjaciół Piwa lub też innej nacji to każdy z nich będzie patrzył na kesz lub ciepłą posadkę. Więc Oliwerek zakasaj rękawy i zamiast okazywać swoją jak to mówicie dobrą robote weż łopatę o szoruj do roboty bo jazgotaniem nic jeszcze nie zbudowano. A wicie rozumicie to już przerabialiśmy na poprzedniej lekcji historii.
~niezależna 10-03-2015 10:52
... radny - kilka dni rozdawania ulotek, trochę stresu i jak się uda - 4 lata brania kasy za nic...
~przejezdny 10-03-2015 22:27
Przaśna i nudna ta Jelenia Góra, widać do cywilizacji jeszcze daleko.
~turysta 11-03-2015 16:48
Jedź do Wrocławia, tam można zwiedzać tandetne galeria handlowe, zachwycać się ściekiem o nazwie Odra i oglądać psie kupy na chodnikach. A jak będziesz miał odrobinę szczęścia to jeszcze dostaniesz pałą przez łeb od jakiegoś lokalnego neonazisty. Podobno to miasto opanowali prawie już całkowicie c...nie, a Polacy się wynieśli, m.in. do takich uroczych miejsc jak Karkonosze, gdzie wrocławskie słoiki marzą o własnym domku w spokoju i pięknym krajobrazie.
~t-tryk 11-03-2015 21:53
A urzędaski i pociotki twardo za bałaganem i marnotrawstwem, bo stołeczki i korytko przy takiej gospodarce pewne.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group