Czwartek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 9353
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Piraci pod sąd nie tylko w noc sylwestrową

Środa, 31 grudnia 2008, 9:50
Aktualizacja: 9:50
Autor: TEJO
Kto wsiądzie do samochodu po spożyciu alkoholu lub/i zaszaleje za kierownicą, może się spodziewać bezwzględności ze strony policji. Podczas nadchodzących dni i nocy stróże prawa nie będą odpoczywali i skoncentrują się na szczególnym zapewnieniu bezpieczeństwa obywateli. Do niedzieli potrwa akcja pod kryptonimem „Noc Sylwestrowa”.

- Policjanci spodziewają się wzrostu natężenia ruchu pojazdów na drogach powiatu. Oznacza to także możliwość zaistnienia na drogach sytuacji niebezpiecznych, powodowanych przez nieodpowiedzialnych kierowców – informuje nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Powodowani pośpiechem, nieuprzejmością czy np. zwykłą arogancją, wywołują oni swoją niebezpieczną jazdą sytuacje drogowe zagrażające bezpieczeństwu i porządkowi w ruchu drogowym. Do najbardziej niebezpiecznych zachowań tych kierowców należy zaliczyć: rozwijanie nadmiernych prędkości, często niedostosowanych do warunków panujących na drodze, kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu, lekceważenie znaków i sygnałów drogowych.

Dlatego policyjne patrole przystąpią w dniach 31.12.08 – 4.01.2009 roku do wzmożonych działań pod kryptonimem „Noc Sylwestrowa”. Nadrzędnym celem akcji będzie ułatwienie ruchu pojazdów oraz zapewnienie użytkownikom dróg bezpiecznej podróży.

Policja będzie eliminowała z ruchu kierujących po spożyciu alkoholu lub innych substancji psychoaktywnych, zwróci szczególną uwagę na przestrzeganie ograniczenia prędkości, sprawdzi, czy kierowcy oraz pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa.

– Dla piratów nie będzie taryfy ulgowej – zapowiadają policjanci, którzy będą karali za nieprzestrzeganie przepisów nie tylko mandatami, lecz także wnioskami do sądu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
1039
Tak
11%
Nie
61%
Zamierzam sobie zrobić
3%
Nigdy sobie nie zrobię
25%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
14 lat do mistrzyni
 
112
Akcja "Gruchot"
 
Turystyka
Dramat w górach
 
112
Seniorzy z policją
 
Polityka
O herbie powiatu
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group