Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 8719
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piraci pod sąd nie tylko w noc sylwestrową

Wiadomości: REGION JELENIOGÓRSKI
Środa, 31 grudnia 2008, 9:50
Aktualizacja: 9:50
Autor: TEJO
Kto wsiądzie do samochodu po spożyciu alkoholu lub/i zaszaleje za kierownicą, może się spodziewać bezwzględności ze strony policji. Podczas nadchodzących dni i nocy stróże prawa nie będą odpoczywali i skoncentrują się na szczególnym zapewnieniu bezpieczeństwa obywateli. Do niedzieli potrwa akcja pod kryptonimem „Noc Sylwestrowa”.

- Policjanci spodziewają się wzrostu natężenia ruchu pojazdów na drogach powiatu. Oznacza to także możliwość zaistnienia na drogach sytuacji niebezpiecznych, powodowanych przez nieodpowiedzialnych kierowców – informuje nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Powodowani pośpiechem, nieuprzejmością czy np. zwykłą arogancją, wywołują oni swoją niebezpieczną jazdą sytuacje drogowe zagrażające bezpieczeństwu i porządkowi w ruchu drogowym. Do najbardziej niebezpiecznych zachowań tych kierowców należy zaliczyć: rozwijanie nadmiernych prędkości, często niedostosowanych do warunków panujących na drodze, kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu, lekceważenie znaków i sygnałów drogowych.

Dlatego policyjne patrole przystąpią w dniach 31.12.08 – 4.01.2009 roku do wzmożonych działań pod kryptonimem „Noc Sylwestrowa”. Nadrzędnym celem akcji będzie ułatwienie ruchu pojazdów oraz zapewnienie użytkownikom dróg bezpiecznej podróży.

Policja będzie eliminowała z ruchu kierujących po spożyciu alkoholu lub innych substancji psychoaktywnych, zwróci szczególną uwagę na przestrzeganie ograniczenia prędkości, sprawdzi, czy kierowcy oraz pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa.

– Dla piratów nie będzie taryfy ulgowej – zapowiadają policjanci, którzy będą karali za nieprzestrzeganie przepisów nie tylko mandatami, lecz także wnioskami do sądu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ 31-12-2008 15:29
kryptonim "noc sylwestrowa" wow aż mnie dreszcz przeszedł po plecach...
~075 31-12-2008 16:55
a mi nawet parę dreszczy, jeden za drugim...
agnieszkamagdalena 1-01-2009 4:42
no...tak to zabrzmialo...jakas akcja??wow i znow nie bedzie teleranka?????

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group