Sobota, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 2236
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: „Piotruś i wilk” na początek sezonu w Zdrojowym

Czwartek, 15 września 2016, 7:45
Autor: ZTA
Jelenia Góra: „Piotruś i wilk” na początek sezonu w Zdrojowym
Fot. Użyczone/Archiwum Teatru
Zdrojowy Teatr Animacji zaprasza najmłodszych widzów w niedzielę (18.09) o godzinie 16.00 na spektakl Sergiusza Prokofiewa „Piotruś i Wilk” w reżyserii Libora Stumpfa, natomiast widzów dorosłych – w sobotę (24.09) o godzinie 19.00 na „Dekamerona” w reżyserii Petra Nosalka.

„PIOTRUŚ I WILK”
Reżyseria LIBOR ŠTUMPF
Muzyka SERGIUSZ PROKOFIEW
Scenografia LIBOR ŠTUMPF
Obsada: Dorota Bąblińska -Korczycka, Dorota Fluder, Katarzyna Morawska, Sylwester Kuper,
Jacek Maksimowicz, Radosław Biniek
Sergiusz Prokofiew komponując w 1936 roku "Piotrusia i wilka” -"bajkę symfoniczną dla dzieci na głos recytujący i wielką orkiestrę symfoniczną” nie spodziewał się zapewne, że stanie się ona jednym z najpopularniejszych utworów przybliżających najmłodszym piękno muzyki klasycznej. Przygotowana przez Zdrojowy Teatr Animacji premiera "Piotrusia i wilka” została zrealizowana przy użyciu "czarnego teatru” niezwykle popularnej w Czechach techniki lalkarskiej, w której odpowiednie oświetlenie sceny kryje przed oczami widzów animatorów lalek.

Giovanni Boccaccio DEKAMERON
Adaptacja - Petr Nosàlek i Andrzej Szymański Inscenizacja i reżyseria – Petr Nosàlek
Scenografia – Pavel Hubićka
Muzyka – Pavel Helebrand
Przygotowanie wokalne – Jacek Szreniawa
Obsada: Lidia Lisowicz, Dorota Fluder, Dorota Bąblińska-Korczycka, Katarzyna Morawska, Diana Jonkisz, Jacek Maksimowicz, Sławomir Modzelewski, Sylwester Kuper, Radosław Biniek

Jedno z największych arcydzieł literatury światowej wszechczasów. „Dekameron” Boccaccia nazywany jest matką nowożytnej powieści europejskiej. To zbiór 100 nowel opowiadanych przez 3 kobiety i 7 mężczyzn, uciekających przed szalejącą we Florencji zarazą. Arcydzieło włoskiego renesansu, należące do kanonu lektur obowiązkowych, zawiera pełen humanizmu oraz zachwytu nad życiem i naturą obraz świata, a także humor i błyskotliwy opis ludzkiej, kapryśnej moralności. Charakterystyka postaci i zachowań ludzkich mimo upływu kilku stuleci nie straciła nic na swojej aktualności. Dodajmy, że „Dekameron” jest – tuż po Biblii – dziełem tłumaczonym na najwięcej języków narodowych. Jeleniogórskiej realizacji „Dekameronu” podjął się wybitny czeski reżyser Petr Nosalek. W spektaklu dziejącym się w planie żywym twórca wykorzystał zwłaszcza w humorystycznych scenach także lalki. Towarzyszy im wyrafinowana scenografia, renesansowe kostiumy i muzyka.To spektakl dla dorosłych oraz młodzieży licealnej i gimnazjalnej.

Bilety: na spektakle dla dzieci 17 zł; bilet rodzinny (dla trzech osób): 35 zł oraz 25 zł na spektakl dla widzów dorosłych i 20 zł bilet dla seniora. Rezerwacja tel. 75 75 57 690 wew. 20.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group