Poniedziałek, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 6299
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piosenki z dobrym tekstem na norwidowskiej scenie

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 7 stycznia 2011, 8:45
Aktualizacja: Poniedziałek, 10 stycznia 2011, 7:51
Autor: TEJO
Fot. TEJO
„Bynajmniej…” – tak zatytułowany jest koncert noworoczny, na który 9 stycznia zaprasza Teatr im. Cypriana Kamila Norwida. To gratka dla fanów piosenek Wojciecha Młynarskiego, które zabrzmią w wykonaniu aktorów sceny jeleniogórskiej.

Koncert zabrzmi tylko raz. Jak tłumaczy Bogdan Koca, dyrektor Teatru im. Norwida, to pozycja „pozabudżetowa”, a jedynym sponsorem wydarzenia będzie publiczność, która kupi bilety.

Małgorzata Osiej-Gadzina i Robert Dudzik wypełnią ramy spektaklu rozmaitymi piosenkami jednego z najlepszych tekściarzy i (czasami) kompozytorów polskiej estrady: Wojciecha Młynarskiego. Ten polonista z Warszawy podbił serca kilku pokoleń lat PRL aluzyjno-melancholijnymi tekstami pełnymi podtekstów i dwuznaczności związanych z absurdami epoki. Słowa, które świetnie się rozumiało wtedy, mimo postępu dziejów, nie straciły na aktualności również i dziś.

Aranżacje piosenkom zapewnił Tomasz Gadzina, który także wystąpi jako muzyk (akordeon, syntezator) w zespole akompaniującym wykonawcom. W nim także zagrają Dominik Stankiewicz na perkusji oraz Mateusz Kucuk na gitarze basowej.

– Podczas tego nastrojowego wieczoru będzie można usłyszeć między innymi : „Balladę o malinach”, „Balladę o Dzikim Zachodzie”, „Polską miłość”, „Nie umiałem tak ładnie”, „Tak bym chciała kochać już”, „Bynajmniej”, „Nie opuszczaj mnie” i wiele innych, bardzo dobrze i mniej znanych piosenek Mistrza. Mamy nadzieję, że ten spektakl wpisze się w karnawałowy nastrój i ociepli nasze serca w środku zimy – zachęcają organizatorzy.

Koncert odbędzie się w nadchodzącą niedzielę, 9 stycznia, o godz. 19 na dużej scenie Teatru im. Norwida.

Zajawkę koncertu VIDEO – zobaczycie jeszcze dziś na stronie Telewizji Karkonosze Play
tutaj.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ 7-01-2011 16:39
Będzie publiczność,która bilety. ???
~petri 7-01-2011 17:29
*.adsl.tpnet.pl - czepiasz się. Trzeba podziękować: pan tyle się nausuwał, ze teraz sam sobie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group