Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 4358
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Piosenki lwowskie rozbrzmiały w JCK

Sobota, 18 czerwca 2016, 15:49
Aktualizacja: Niedziela, 19 czerwca 2016, 8:00
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Piosenki lwowskie rozbrzmiały w JCK
Fot. Przemek Kaczałko
Koncertem w sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury zakończył się Tydzień Kultury Lwowskiej i Kresowej organizowany po raz 19. przez jeleniogórski oddział Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo–Wschodnich. Wystąpiło pięć zespołów i wszystkie zostały jednakowo nagrodzone.

Piątkowe popołudnie w JCK rozpoczęło się od prezentacji krótkich filmów o historii takich miejscowości, jak: Kamieniec Podolski, Nowogródek, Lwów czy Wilno. Następnie zgromadzoną publiczność przywitał zespół Agat oraz prowadzący spotkanie z Stanisławem Kańczukowskim na czele.

W części konkursowej wystąpiły zespoły: Agat, Sokolik, Wojcieszowianki, Sybiraczki i Kresowianie oraz Rybniczanki. Decyzją jury wszystkie kapele ludowe otrzymały pierwszą nagrodę.
- Za rok będą 20. Spotkania z Piosenką Lwowską i Kresową – liczymy na lepszą pogodę, ale pogoda ducha jest wystarczająca, żeby się dobrze bawić – mówił Stanisław Kańczukowski, prezes Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich w Jeleniej Górze.

- Spotkania może są skromne, ale wyrażają naszą gorącą miłość do Lwowa, do Kresów i dlatego każdy musi to sam przeżywać we własnej wyobraźni - z tego co opowiedzieli rodzice, bo już mało kto z nas pamięta, co się działo w tamtych czasach. Jesteśmy we Lwowie, na Kresach, obchodzimy to, co pamiętamy, to o czym przeczytaliśmy i o czym nam opowiedzieli rodzice – dodał Stanisław Kańczukowski.

W konkursie historycznym „Ocalić od zapomnienia” wyróżniono: Natalię Janas z ZSOiT w Jeleniej Górze oraz Martę Krakowską z ZST „Mechanik”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group