Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 5641
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Piosenka Lwowska i Kresowa

Sobota, 15 czerwca 2019, 9:22
Aktualizacja: Poniedziałek, 17 czerwca 2019, 16:01
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Piosenka Lwowska i Kresowa
Fot. Przemek Kaczałko
W piątek (14.06) w sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury odbyła się XXII edycja Spotkań z Piosenką Lwowską i Kresową. Na scenie zaprezentowały się lokalne zespoły seniorów, które podtrzymują muzyczne tradycje.

Jak podkreślają organizatorzy, formuła imprezy zmieniła się - kiedyś był to konkurs z nagrodami i uczestnikami z różnych stron kraju, a obecnie jest to spotkanie z piosenką lwowską i kresową, aby podtrzymywać tradycję.

Teraz tylko symbolicznie zwracamy koszty, więc zespoły są nasze - z Kotliny Jeleniogórskiej i okolic - powiedział Stanisław Kańczukowski, prezes jeleniogórskiego oddziału Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich.

Podczas koncertu w JCK na scenie zaprezentowały się zespoły: Karkonosze z Gruszkowa, Sokoliki z Janowic Wielkich, Agat z Jeleniej Góry, Wojcieszowianki z Wojcieszowa, Szklarki z Piechowic oraz Sybiraczki i Kresowianie.

Warto podtrzymywać tradycję - starszym może się łza w oku zakręci, inni może się zdziwią, że coś takiego istnieje. Mamy też gości z Budziszyna i Jablonca nad Nysą. To nasi partnerzy - dodał S. Kańczukowski, który podkreśla, że w Lwów był przedwojenną stolicą kultury i tradycje, które warto pielęgnować są ogromne.

W ramach Tygodnia Kultury Kresowej zaplanowano jeszcze biesiadę i koncert laureatów białoruskiego konkursu "Eurydyki 2019". Wydarzenia odbędą się dzisiaj (15.06) w Karpaczu.

Twoja reakcja na artykuł?

8
80%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
20%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group