Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 10242
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Piłkarze Zagłębia Lubin pod Szrenicą

Czwartek, 28 stycznia 2010, 9:37
Aktualizacja: 9:38
Autor: Karolina
Szklarska Poręba: Piłkarze Zagłębia Lubin pod Szrenicą
Fot. oficjalna strona KGHM Zagłębie Lubin
Specyficzny klimat i górski krajobraz przyciągają coraz więcej sportowców do Szklarskiej Poręby. Niedawno budowała tu swoją formę znana kolarka górska i wicemistrzyni olimpijska z Pekinu, Maja Włoszczowska. Od kilku dni w mieście pod Szrenicą trenują piłkarze KGHM Zagłębia Lubin.

Zawodnicy klubu naszej Ekstraklasy nie tracą czasu i ostro trenują. Wraz z piłkarzami do Szklarskiej Poręby przyjechało kilku specjalistów, pomagających piłkarzom w budowaniu ich formy. Podczas zgrupowania główny nacisk położony jest na trening wytrzymałościowy i przygotowanie motoryczne. Stara piłkarska prawda głosi, że to właśnie podczas zimowej przerwy buduje się kondycję na cały rok, a latem tylko się ją podtrzymuje.

Obóz przygotowawczy zarówno piłkarze, jak i trenerzy traktują bardzo poważnie. – Jest nam niezmiernie miło, że możemy u nas gościć zawodników KGHM Zagłębia Lubin – podkreślają przedstawiciele miasta. Przy okazji w drużynie testowani są nowi zawodnicy: serbski bramkarz Bojan Isailović, kolumbijski obrońca Sergio Reina oraz peruwiański pomocnik Hilden Salas. Dwaj ostatni gracze byli szczególnie zaskoczeni warunkami pogodowymi, w jakich przyszło im trenować.

Klub o barwach miedziano – biało – zielonych ma na swoim koncie liczne osiągnięcia. Drużyna była dwukrotnym Mistrzem Polski i brała udział w europejskich pucharach (m.in. PEMK, UEFA). Trenerem zawodników jest Marek Bajor. – Mamy nadzieję, że pobyt piłkarzy na obozie treningowym w Szklarskiej Porębie przyniesie pozytywne efekty podczas rundy rewanżowej Ekstraklasy – powiedzieli tutejsi gospodarze. Piłkarzom KGHM Zagłębie Lubin życzymy owocnych treningów i satysfakcjonujących wyników sportowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
759
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group