Piotrków Trybunalski: Piłkarki Carlos Astol dostają lekcję od trzeciej drużyny tabeli

Niedziela, 16 listopada 2008, 2:10
Aktualizacja: 21:48
Autor: Mateusz Banaszak/reczna.pl
Piłkarki Carlos Astol Jelenia Góra nie sprawiły niespodzianki na koniec pierwszej rundy ekstraklasy piłki ręcznej kobiet, uległy Piotrcovii Piotrków Trybunalski 21:31

Tylko do 15 minuty mecz był wyrównany. W tym okresie jeleniogórzanki wyszły nawet na prowadzenie, ale szybko zostało ono zniwelowane przez rywalki. Z minuty na minutę gospodynie tego pojedynku grały szybciej i pewniej powiększając przewagę nad rywalkami do przerwy prowadząc 15:9. Jeleniogórzanki już po pierwszej połowie wyraźnie odpuściły i jakby bez wiary w końcowy sukces słabo prezentowały się na piotrkowskim parkiecie. W drugiej odsłonie królowały gospodynie, które w pięknym i skutecznym stylu wykańczały swoje akcje.

Na 10 minut przed końcem Piotrcovia prowadziła już nawet dwunastoma punktami. W końcówce trafienia Marty Dąbrowskiej, pozwoliły zmniejszyć rozmiary porażki do 10 bramek, ale i tak wynik ten nie skłania do oklasków.
Większość dziewczyn jest przeziębionych i osłabionych, jak ja - mówiła później trenerka Carlosa - Katarzyna Jeż, po której oznaki przeziębienia widoczne były z daleka.

- Jestem zadowolony, bo tak wysoka pozycja w lidze po I rundzie może naprawdę cieszyć - przyznał po meczu zadowolony trener Piotrcovii Janusz Szymczyk.

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski - Carlos-Astol Jelenia Góra 31:21 (15:9)

Piotrcovia: Kowalczyk, Skura - Dominiak 3, Kornacka 2, Polenz 7, Podrygała 6, Szafnicka 2, Strzałkowska 6, Szczecina 4, Owczarek 1, Janiszewska, Mijas, Dąbrowska.

Carlos-Astol: Baranowska, Szalek - Oreszczuk 6, Kaczyńska 1, Fursewicz 1, Dąbrowska 7, Gęga 1, Stochaj 1, Kobzar 2, Kocela 2, Polonkai, Odrowska.
sędziowali: Michał Kopiec i Marcin Zubek (Katowice)