Czytających: 11541

Jelenia Góra: Piłka nożna wróciła na Osiedle Czarne

Poniedziałek, 4 września 2017, 20:32
Aktualizacja: Wtorek, 5 września 2017, 22:36
W minioną niedzielę (3.09) mieszkańcy Osiedla Czarne w Jeleniej Górze mogli wrócić do wspomnień sprzed lat, kiedy to na boisku przy ul. Nowej rywalizowali piłkarze. W ostatnich latach boiska nie było, część terenu wykorzystano na plac zabaw, odbywał się tam coroczny festyn, ale to się zmieniło.

Za sprawą przeprowadzki drużyny Pub Gol – ponownie mogą obserwować poczynania amatorów z piłkarskiej klasy B okręgu jeleniogórskiego. Powstały nowe bramki, piłkochwyty, wymalowano linie. Choć rozmiarami boisko nie imponuje i brakuje szatni, to widać było głód piłki nożnej ze strony lokalnych fanów futbolu.

W poprzednich latach ekipa Lecha Walczaka rozgrywała swoje mecze w roli gospodarza na stadionie przy ul. Lubańskiej. Minionego sezonu Pub Gol nie dokończył (wycofał się w trakcie rozgrywek), ale z nowymi siłami i doświadczonymi piłkarzami, rozpoczęli nowy sezon bardzo udanie. Po wyjazdowym zwycięstwie nad Orłami Lipienica, jeleniogórzanie zadebiutowali przed własną publicznością w starciu z Uranem Okrzeszyn.

Od początku stroną dominującą byli gospodarze, którzy objęli prowadzenie już w 10. minucie. Autorem pierwszego gola na osiedlowym boisku po wielu latach przerwy, był Daniel Kuśnicki. W 25. minucie Kuśnicki podwyższył na 2:0, a kwadrans później skompletował już klasycznego hat-tricka (tym razem zdobył gola z rzutu karnego). Minutę później trafienie dołożył Przemek Hamowski i piłkarze Pub Gola w bardzo dobrych nastrojach udali się na przerwę.

Po zmianie stron jeleniogórzanie nie odpuszczali i co chwilę stwarzali sobie dogodne sytuacje, jednak kilkurkotnie doskonałymi interwencjami popisywał się Kumyta. W 49. minucie padł gol na 5:0 (autorem był Pawlikowski, który wszedł na boisko po przerwie), a w 53. minucie rzut karny po zagraniu ręką przez obrońcę z Okrzeszyna, wykorzystał Kuśnicki. Wynik na 7:0 ustalił w 80. minucie Paweł Szabat.

W następnej kolejce Pub Gol zagra na wyjeździe z Pogonią II Dobków, a w Jeleniej Górze zagrają ponownie za dwa tygodnie, podejmując LZS Janiszów. Po dwóch kolejkach grupy I, klasy B ekipa Lech Walczaka jest liderem (6 pkt., gole 10:2).

Pub Gol Jelenia Góra – Uran Okrzeszyn 7:0 (4:0)