Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 5960
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Piknik był bardzo udany!

Czwartek, 7 lipca 2016, 7:32
Aktualizacja: 7:36
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Region: Piknik był bardzo udany!
Fot. Organizatorzy
Słoneczna pogoda i mnóstwo atrakcji sprawiły, że XXVI Piknik Integracyjny "Powitanie Lata" Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa był naprawdę udany. Podczas imprezy, która odbyła się w „Cyrklandzie„ w Miłkowie, nikt nie narzekał na nudę. W cyrkowym miasteczku rodziny i przyjaciele niepełnosprawnych osób spędzili dwa dni z noclegiem w wozach cyrkowych.

- Podczas gier i zabaw pod okiem terapeutki Ilony Sobol uczestnicy mogli przełamać onieśmielenie i zbudować płaszczyzny wzajemnego zaufania. Dziękujmy Marii Izdebskiej za dostarczenie nam wspaniałych przeżyć podczas występu młodych artystów z Młodzieżowego Teatru „Cyrkland” oraz udostępnienie terenu na zorganizowanie pikniku – mówi Bożena Tarłowska, z-ca prezesa zarządu Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa.

Dla zaproszonych gości przygotowano słodki dania z grilla, słodki poczęstunek i napoje. Odbył sie też konkurs potraw piknikowych przyrządzonych przez uczestników. Zwycięzcą została mama Piotra, która zaskoczyła wszystkich swoim specjałem - rzodkiewkami konserwowymi, za co otrzymała nagrodę specjalną - słoik miodu z mniszka lekarskiego.

Drugiego dnia odbyła się wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego "Ananda Marga” w Głębocku. - Spotkanie z mnichem Acarya Vanditananda Avadhvta było dla uczestników okazją do zdobycia wiedzy o Indiach i kulturze tego narodu. Dowiedzieliśmy się o diecie wegeteriańskiej, zdrowym trybie życia oraz leczeniu wielu chorób. Na zakończenie pikniku czekała na nas gorąca grochówka. A wszystko to w otoczeniu naszych pięknych gór – relacjonuje Bożena Tarłowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group