Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 4488
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pikieta w obronie tras Polany Jakuszyckiej

Wtorek, 29 listopada 2016, 8:33
Aktualizacja: 8:35
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Pikieta w obronie tras Polany Jakuszyckiej
Fot. Archiwum
Już w najbliższy czwartek (1.12) w Sądzie Rejonowym przy ul. Bankowej w Jeleniej Górze odbędzie się rozprawa ws. drogi dojazdowej do kopalni Stanisław – właściciel domaga się całorocznego dostępu do drogi, co znacznie ograniczyłoby długość tras biegowych na Polanie Jakuszyckiej. Miłośnicy biegówek planują pikietę pod sądem.

Zbiórka obrońców tras narciarskich rozpocznie się o godz. 8:30 przy siedzibie Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze (ul. Bankowa 18). Rozprawa zaplanowana jest na godz. 9:00.

„Kopalnia Stanisław to odkrywka kwarcu położona w Górach Izerskich. Przez długie lata w tym miejscu nie prowadzono wydobycia kamienia. Jedyna utwardzona i wyasfaltowana droga prowadząca do kopalni służyła w zimie narciarzom za trasy biegowe. Dolny Dukt Końskiej Jamy - Trasa Radiowej Jedynki wiodąca do Rozdroża pod Cichą Równią to najważniejsza magistrala narciarska, która ze względu na asfaltowe podłoże może być uprawiana nawet przy niewielkiej pokrywie śniegu. Jest też jedną z najszerszych tras biegowych w Górach Izerskich” - czytamy na łamach portalu nabiegowkach.pl.

W środowisku biegaczy narciarskich pełna mobilizacja. Organizatorzy legalnej pikiety (zgłoszonej zgodnie z Prawem o zgromadzeniach) apelują do wszystkich, którym zależy na zachowaniu status quo, aby tego dnia zademonstrować ważny interes społeczny. Zachęcają do przygotowania gwizdków, trąbek i transparentów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group