Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 8678
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Pijany recydywista znów za kółkiem

Wtorek, 11 maja 2010, 12:47
Aktualizacja: Środa, 12 maja 2010, 7:54
Autor: TEJO
Pięć lat temu prowadząc auto po pijanemu spowodował wypadek, w którym omal nie zabił kobiety. Przeżyła, ale przypłaciła to zdarzenie trwałym kalectwem. Sprawca trafił do więzienia, skąd wyszedł jesienią roku ubiegłego. Ostatnio znów prowadził po alkoholu. Dożywotnio może stracić prawo jazdy.

W minioną sobotę o godzinie 16.50 na ulicy Zgorzeleckiej w Jeleniej Górze policjanci jeleniogórskiej drogówki zauważyli fiata, którego kierowca prowadził tak, jakby był nietrzeźwy.
Funkcjonariusze zatrzymali pojazd. Kierowca rzucił się do ucieczki. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Kierującym okazał się 47-letni jeleniogórzanin. Był pijany. Przeprowadzone badanie wykazało 1,4 promila alkoholu w jego organizmie.

– Ten sam kierujący po pijanemu pięć lat temu w Jeleniej Górze spowodował wypadek. Na przejściu dla pieszych potrącił młodą kobietę, która w stanie krytycznym trafiła do szpitala. Do dzisiaj jest osobą niepełnosprawną. Za to przestępstwo sprawca został skazany na 6 lat bezwzględnego pozbawienia wolności, ma zakaz prowadzenia pojazdów na 10 lat , tj. do 2015 roku . W listopadzie ubiegłego roku opuścił mury więzienia – mówi podinsp. Edyta Bagrowska, rzeczniczka policji.

Odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości i naruszenie zakazu sądowego, za co grozić mu może nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna może pożegnać się też z prawem jazdy. Na zawsze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group