Środa, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 7561
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pijany radny uderzył w słup i ogrodzenie

Wiadomości: Janowice Wielkie
Wtorek, 1 grudnia 2015, 11:37
Aktualizacja: Środa, 2 grudnia 2015, 15:06
Autor: Angela
Fot. 112
Trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów, pięć tysięcy złotych na fundusz osób poszkodowanych i dwa tysiące złotych nawiązki – takiej dobrowolnej karze poddał się 29–letni Piotr G., radny gminy Janowice Wielkie. Mężczyzna w czwartek w nocy (26.11) usiadł za kierownicę swojego auta mając 1,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Daleko nie zajechał. Teraz zapowiada, że sam zrezygnuje z pełnienia funkcji radnego.

– 29–latek został zatrzymany w Wojanowie po tym, jak uderzył w słup i ogrodzenie jednej z posesji – informuje Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy jeleniogórskiej policji.

O to czy Piotr G. poniesie jakieś konsekwencje jako radny zapytaliśmy przewodniczącego Rady Gminy Janowice Wielkie Pawła Pawłowicza.

- Rada gminy nie ma prawa zawieszania czy odwoływania radnych sama z siebie – mówi Paweł Pawłowicz. – To w jakich przypadkach radny może stracić mandat określone jest w artykule 190 Ustawy o Ordynacji Wyborczej do Rad Gmin i to wojewoda wydaje decyzję o wygaśnięciu mandatu radnego, jeśli ten utraci prawo wybieralności, bądź sam z mandatu zrezygnuje, a rada gminy musi się do tego zastosować podejmując tylko formalną uchwałę. Ta sprawa jest jednak jeszcze zbyt świeża, by oceniać czy zachowanie naszego radnego będzie podstawą do podjęcia decyzji o wygaśnięciu jego mandatu. Ja nie znam sprawy i mogę się tylko odnieść do pracy tego radnego w gminie – to bardzo sumienny człowiek, z którym współpraca przebiegała po prostu wzorowo – dodaje przewodniczący.

Piotr G. zapowiada, że sam zrezygnuje z pełnienia funkcji radnego. – Bardzo żałuję tego co się stało, ale czasu nie cofnę – mówi. – Każdemu zdarza się popełnić błąd. Ten, wiele mnie kosztuje i zostanie w mojej głowie na zawsze. Po tym co się stało zrzekam się swojego mandatu i bardzo mi tego szkoda, bo dotychczas aktywnie pracowałem na rzecz rozwoju naszej gminy – dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (69) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group