Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 6072
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Pijany młody mechanik „pożyczył” auto klienta

Wtorek, 4 listopada 2008, 8:30
Aktualizacja: 11:13
Autor: TEJO
Nieciekawie rozpoczął pracę 18–letni mechanik samochodowy z gminy Podgórzyn. Upił się i postanowił wypróbować samochód klienta warsztatu, w którym dopiero co się zatrudnił. Auto rozbił. Okazało się, że na koncie ma wiele czynów zabronionych. Grozi mu kara do ośmiu lat więzienia.

W minioną niedzielę sprawca nie ujechał daleko „pożyczonym” samochodem.. Kilka metrów za warsztatem rozbił go na przydrożnym murku, a następnie wrakiem doturlał się do domu. Tam czekał na niego jego pracodawca, który powiadomił o zdarzeniu policję – informuje nadkom. Edyta Bagrowska z KMP w Jeleniej Górze.

Młodzian został umieszczony w policyjnym areszcie. Jak się później okazało 18-latek kierował autem pijanemu ( miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie) oraz wbrew zakazowi sądowemu, który obowiązuje go do 24 stycznia 2009 roku.

W trakcie czynności policjanci ustalili, że 18-latek ma na swoim „koncie” kilka innych przestępstw, których dopuścił się w ostatnim czasie na terenie gminy Podgórzyn. Demolował mienie, był sprawcą rozboju oraz wybił szyby w dwóch wiatach przystankowych w Podgórzynie. Obecnie policjanci ustalają pokrzywdzonych.

Za krótkotrwałe użycie pojazdu, jazdę w stanie nietrzeźwości oraz złamanie zakazu sądowego 18-latkowi grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group