Wtorek, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 2596
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Pijany kursant w ciężarowej „elce”

Wtorek, 8 lipca 2008, 19:44
Aktualizacja: 19:45
Autor: TEJO
Blisko promil alkoholu w organizmie miał kandydat na kierowcę, który uczył się jeździć ciężarówką. Instruktor pozwolił usiąść mu za kierownicą i ruszyć. Nie reagował, choć uczeń jechał od pobocza do pobocza. Odpowiedzialność karna czeka obydwu panów.

O jadącej zygzakiem ciężarówce z Jeleniej Góry do Lubania powiadomił tamtejszą policję świadek, który widział tę sytuację. Dyżurny niezwłocznie skierował we wskazany rejon patrol policji. Funkcjonariusze namierzyli opisywany samochód.

Okazało się, że był to star oznakowany literami L, czyli „nauka jazdy”. Policjanci zatrzymali samochód do kontroli. Ciężarówką kierował 35-letni mieszkaniec jednej z pobliskich miejscowości, który zionął spirytualiami.

Przeprowadzone badanie wykazało u niego 0,8 promila alkoholu w organizmie. Obok kierowcy siedział trzeźwy instruktor, który uczył jeździć nietrzeźwego mężczyznę. Instruktor tłumaczył się, że nie zauważył, aby kursant był po kielichu.

Zarówno instruktor jak i kursant mogą mieć spore kłopoty. Dwóm panom grozi kara do dwóch lat więzienia. Sąd podejmie również decyzję w sprawie zatrzymania aktualnie posiadanego prawa jazdy przez kierującego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group