Poniedziałek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 3841
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pieszych grzechy główne

Wiadomości: Jelenia Góra/region
Czwartek, 18 października 2012, 10:06
Aktualizacja: 10:07
Autor: Angela
59 pieszych zostało wczoraj ukaranych mandatami podczas policyjnej akcji „pieszy”. Najczęściej nie stosowali się do sygnalizacji świetlnej i przechodzili w miejscach niedozwolonych. Policjanci w trakcie działań ukarali również siedmiu kierowców, w tym m.in. za nieprawidłowe przejeżdżanie przez tzw. zebry oraz nieustąpienie pierwszeństwa pieszym.

Akcja „pieszy” to cykliczne działania policji, których celem jest wpojenie pieszym obowiązku stosowania się do przepisów z zakresu ruchu drogowego, które piesi niejednokrotnie lekceważą i lekkomyślnie narażają swoje zdrowie i życie. Wczoraj (17.10) w godz. 6.00 do 22.00 policjanci jeleniogórskiej drogówki kolejny raz dyscyplinowali pieszych i kierowców, którzy nie przestrzegali przepisów w tym zakresie.

- Nagminnym wykroczeniem popełnianym przez pieszych jest przechodzenie na czerwonym świetle (za co grozi mandat karny w wysokości 100 zł) przechodzenie w miejscu niedozwolonym ( za co grozi mandat karny w wysokości 50 zł), lub wchodzenie wprost pod nadjeżdżający pojazd – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group