• Poniedziałek, 26 sierpnia 2019
  • Godz. 10:19
  • Imieniny: Aleksandra, Marii, Wiktora, Zefiryny
  • Czytających: 6060
  • Zalogowanych: 18
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Pieszy wybiegł na jezdnię. Pasażerka autobusu w szpitalu

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 22 sierpnia 2014, 13:34
Aktualizacja: Sobota, 23 sierpnia 2014, 7:43
Autor: Angela
Fot. Angela
Dwie pasażerki autobusu MZK linii nr 2 upadły i potłukły się podczas gwałtownego hamowania, do którego doszło na ul. Wolności w Jeleniej Górze. Kierowca MZK musiał zahamować, bo na jezdnię wtargnął 49–letni jeleniogórzanin. Starsza z kobiet, 67–letnia mieszkanka Jeleniej Góry, trafiła do szpitala, ale po badaniach została wypisana do domu. Pieszy dostał mandat w wysokości 250 zł.

Do zdarzenia doszło dzisiaj (22.08) o godz. 10.30 na wysokości skrzyżowania ul. Wolności i Traugutta.

- 49-letni jeleniogórzanin próbował przejść ulicę Wolności w miejscu niedozwolonym i wtargnął pod jadący autobus MZK linii nr 2 – relacjonuje asp. Tomasz Tkaczuk z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. – Zauważył go kierowca MZK, który w celu uniknięcia zderzenia z pieszym zaczął gwałtownie hamować. Dwie pasażerki, które szykowały się do wyjścia z autobusu na najbliższym przystanku, upadły i potłukły się – dodaje.

Jedna z nich, 43-letnia jeleniogórzanka, odmówiła badań lekarskich, a druga została zabrana do szpitala karetką pogotowia. Po badaniach okazało się, że ma powierzchowny uraz głowy i barku. Po badaniach została wypisana do domu, a zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję drogową. Sprawca dostał mandat.

- Apelujemy do pieszych, by korzystali z oznakowanych przejść i nie wchodzili na jezdnię w miejscach niedozwolonych, a szczególnie zabezpieczonych – tak jak w tym przypadku – barierkami – dodaje asp. Tomasz Tkaczuk. - Samochód to spora masa i ogromna siła, po zderzeniu z którą człowiek do końca życia może zostać kaleką - ostrzega funkcjonariusz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz

~kosik 22-08-2014 13:57
Gdyby zrobil to 20 m w dol drogi to by juz bylo zgodnie z przepisami .
~drogak 22-08-2014 14:03
Tak naprawde to przejscie przez jezdie w obrebie skrzyzowania mimo ze brak jest zebry jest dozwolone. Wtargniecie to inna sprawa. Ale oczywiscie pieszy nie orientuje sie w przepisach i policja poszla na latwizne to. Druga sprawa odleglosc 100 m od najblizszego przejscia - czy zostala zmierzona na miejscu ? bo tam jest to prawie prawie. Tylko powtorze 100 m nie ma znaczenia gdzy przechodzi sie w obrebie skrzyzowania, a tak zapewne przeszedl pieszy w obrebie skrzyzowania z Traugutta.
~tosemjo 22-08-2014 14:31
to wina tuska jest
~RERER 22-08-2014 14:38
kaleką? to chyba w najlepszym wypadku! przecież można zginąć! SZOOK!
~po kolizji 22-08-2014 15:42
w naszym szpitalu jak ktoś nie umiera to zawsze jest kolizja, przywożą człowieka zszokowanego, pytają co boli, mnie bolała głowa aż było mi niedobrze, bolały mnie barki i plecy no i noga lewa. Zrobili RTG odcinka szyjnego, stwierdzili że nic się nie stało dali ketonal i odesłali do domu. Plecy i noga już nikogo nie interesowały. Mija kolejny miesiąc i do dziś nie mogę normalnie chodzić, noga jest szczuplejsza. Rezonans dopiero za miesiąc zamiast odrazu po wypadku. To jest nasz służba zdrowia
~kierowca mzk 22-08-2014 15:50
791 ;D wczoraj nim jezdzilem i tez linia numer 2 ;D
~lokalny 22-08-2014 16:00
Do Drogak. Przejscie dozwolone jeżeli w odległości 100 metrow w prawo jak i lewo nie ma przejscia dla pieszych POD WARUNKIEM ze takowe przejscie nie jest odgrodzone barierkami,pasem zieleni czy inna przeszkoda. W tym przypadku byla przeszkoda w formie barierek.
~@po kolizji 22-08-2014 16:22
No widzisz, promili nie miałeś, to nie trzeba Ci było robić pełnej diagnostyki na cito - od czubka głowy do ogona... Błąd...
~anonimusa 22-08-2014 16:33
jak wstają babcie 83462 kilometrów przed przystankiem by wysiąść to tak jest... wciskam przycisk "stop", autobus sie zatrzymuje na przystanku, wstaje i wysiadam... a nie...
~hm.... 22-08-2014 16:40
"który w celu uniknięcia zderzenia z pieszym"
~18 sqandal 22-08-2014 16:42
.... babuniom zawsze się spieszy chcą pierwsze wsiadać jak i wysiadać , siedziało by , to-to > aż autobus stanie i by się nie potłókly a tak , no cóż , poturbowały się troszeczke.
~ 22-08-2014 17:10
ten z gory co pisze to wielki znawca.moze to on ustala przepisy,człowiek Tuska ?
~olo002 22-08-2014 19:20
Z tego co wtargnoł to norwalny uj jest a nie przechodzień
~taka prawda 22-08-2014 22:11
Pewnie jakiś słoik z Wrocławia. We Wrocławiu tak wszyscy chodzą. Wiadomo - wschód. Normalnie trzeci świat.
~::mm 22-08-2014 22:30
Widziałem że miał na koszulce DLW a te panie co upadły to z wrocławia były
~na promilach 22-08-2014 23:47
Powinni zakaz debilom pisać takich komentarzy lub w ogóle usunąć tą opcje !!!!!
~znawca 23-08-2014 1:51
Ja bym na miejscu pieszego uciekł unikając tym samym mandatu.
~fakty 23-08-2014 21:54
Panie z Wrocławia upadły, bo jak zwykle sieroty życiowe. A ten pan z DLW na koszulce przecież normalnie przechodził przez jezdnię. W autobusie to się trzyma barierek, a nie gada przez komórkę albo ogląda paznokcie, drogie lalunie z Wrocławia. Ale pewnie we Wrocławiu się tego nie nauczyliście, bo tam autobusy więcej stoją w korkach niż jadą.
~ 24-08-2014 1:08
Debilizm nie boli !!!!!
~do po kolizj 24-08-2014 22:37
Jak masz "szczuplejszą" nogę-tzn.,że masz zanik mięśni-niestety możesz do końca życia się z tym zmagać.Potrzebne hormony domięśniowo,zeby się odbudowały i dużo poświęcenia. Powodzenia. P.S. Polecam KCM,który ma kontrakt z NFZ i na miejscu od razu będzie rezonans-dobry fachowiec postawi diagnozę"na rękę".
rymcycymcy 25-08-2014 0:53
Szczupła noga to może być też skutek ...kompleksu niespokojnej nogi ! :) ...jeśli bardziej się jedną przebiera niż drugą, to może jedna chudnąć ! Słyszałem o tym w reklamie środków na takie schorzenia...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group