Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 9570
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pieszy wybiegł na jezdnię. Pasażerka autobusu w szpitalu

Piątek, 22 sierpnia 2014, 13:34
Aktualizacja: Sobota, 23 sierpnia 2014, 7:43
Autor: Angela
Jelenia Góra: Pieszy wybiegł na jezdnię. Pasażerka autobusu w szpitalu
Fot. Angela
Dwie pasażerki autobusu MZK linii nr 2 upadły i potłukły się podczas gwałtownego hamowania, do którego doszło na ul. Wolności w Jeleniej Górze. Kierowca MZK musiał zahamować, bo na jezdnię wtargnął 49–letni jeleniogórzanin. Starsza z kobiet, 67–letnia mieszkanka Jeleniej Góry, trafiła do szpitala, ale po badaniach została wypisana do domu. Pieszy dostał mandat w wysokości 250 zł.

Do zdarzenia doszło dzisiaj (22.08) o godz. 10.30 na wysokości skrzyżowania ul. Wolności i Traugutta.

- 49-letni jeleniogórzanin próbował przejść ulicę Wolności w miejscu niedozwolonym i wtargnął pod jadący autobus MZK linii nr 2 – relacjonuje asp. Tomasz Tkaczuk z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. – Zauważył go kierowca MZK, który w celu uniknięcia zderzenia z pieszym zaczął gwałtownie hamować. Dwie pasażerki, które szykowały się do wyjścia z autobusu na najbliższym przystanku, upadły i potłukły się – dodaje.

Jedna z nich, 43-letnia jeleniogórzanka, odmówiła badań lekarskich, a druga została zabrana do szpitala karetką pogotowia. Po badaniach okazało się, że ma powierzchowny uraz głowy i barku. Po badaniach została wypisana do domu, a zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję drogową. Sprawca dostał mandat.

- Apelujemy do pieszych, by korzystali z oznakowanych przejść i nie wchodzili na jezdnię w miejscach niedozwolonych, a szczególnie zabezpieczonych – tak jak w tym przypadku – barierkami – dodaje asp. Tomasz Tkaczuk. - Samochód to spora masa i ogromna siła, po zderzeniu z którą człowiek do końca życia może zostać kaleką - ostrzega funkcjonariusz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group