Niedziela, 26 marca
Imieniny: Larysy, Teodora
Czytających: 8720
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Piesi nie tacy święci, kierowcy też nie bez winy

Czwartek, 27 września 2012, 8:28
Aktualizacja: 8:28
Autor: Angela
21 mandatów nałożonych na pieszych za to, że nie stosowali się do sygnalizacji świetlnej, 31 za przechodzenie w miejscach niedozwolonych i 44 pouczenia – to wyniki wczorajszej akcji policji „pieszy” prowadzonej na drogach powiatu jeleniogórskiego.

Akcja „pieszy” była prowadzona wczoraj w godzinach od 6.00 do 22.00. Policjanci podczas tych działań zwrócili szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez kierowców wobec pieszych, ale i samych pieszych wobec kierowców. Mandaty i konsekwencje spotkały zarówno jednych, jak i drugich.

- W trakcie tych działań funkcjonariusze ukarali mandatami 21 pieszych za to, że nie stosowali się do sygnalizacji świetlnej, 31 za to , że przechodzili w miejscach niedozwolonych, a 44 pieszych pouczyli. Policjanci w trakcie działań ukarali również 27 kierowców za różne wykroczenia, w tym za nieprawidłowe przejeżdżanie przez przejścia dla pieszych , nieustąpienie pierwszeństwa pieszym. Ponadto 5 kierujących pouczyli, a wobec 1 skierowali wniosek o ukaranie do sądu – informuje podinsp. Edyta Bagrowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group