Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 7456
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Pięścią i groźbą w stróża prawa

Środa, 4 listopada 2009, 13:50
Aktualizacja: 13:51
Autor: TEJO
Wczoraj informowaliśmy o kierowcy, który niegrzecznie zachował się wobec patrolu straży miejskiej. W jego ślady poszedł inny kierujący, który swoją agresję skierował na policjantów. Grozi mu kara do trzech lat więzienia.

Policjanci z Cieplic na ulicy Zjednoczenia Narodowego zauważyli wczoraj szary pojazd, którego kierowca nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Na widok radiowozu gwałtownie skręcił nie sygnalizując wykonywanego manewru.

– Kierującym okazał się 46-letni mężczyzna. Zaraz po zatrzymaniu wysiał z auta i zaczął wyzywać policjantów, był bardzo agresywny. Utrudniał przeprowadzenie kontroli przytrzymując drzwi samochodu – mówi podinsp. Edyta Bagrowska, rzeczniczka policji. – Żądał zaprzestania wykonywanych przez mundurowych czynności, bo w przeciwnym razie „zwolni ich z pracy”, a także powiadomi, że został przez nich pobity i okradziony.

Nie reagował na polecenie policjantów. Gdy funkcjonariusze chcieli sprawdzić bagażnik, agresor uderzył jednego z nich w twarz i rzucił się do ucieczki. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Odpowie za napaść na funkcjonariusza na służbie oraz za próbę zmuszenia policjantów do odstąpienia od czynności służbowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (37)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group