Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 5025
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pierwszy tydzień zimowiska w MDK za nami

Poniedziałek, 8 lutego 2016, 8:13
Aktualizacja: 8:17
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Pierwszy tydzień zimowiska w MDK za nami
Fot. MDK
Zakończył się pierwszy turnus zimowiska w Młodzieżowym Domu Kultury w Jeleniej Górze, w którym udział wzięło 67 dzieci z Jeleniej Góry. Atrakcji nie brakowało. Były wycieczki, ciekawe warsztaty, spotkania m.in. ze strażą miejską, a także zabawy ruchowe i Capoeiry.

Poniedziałek (1.02.2016 r.) był dniem, w którym uczestnicy podzieleni na trzy grupy poznawali się ze sobą i swoimi wychowawcami poprzez gry i zabawy integracyjne. Grupa najmłodsza zwiedziła Zorkę – jeleniogórską firmę zajmującą się produkcją mebli. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały prezentację procesu produkcji mebli a także zabawek z drewna, wśród których największym zainteresowaniem cieszyły się wózki z klockami i kasety edukacyjne.

Podczas kolejnego dnia zimowiska dzieci spotkały się z Grzegorzem Rybarczykiem ze Straży Miejskiej w Jeleniej Górze, który przeprowadził ciekawą pogadankę na temat bezpieczeństwa, a po spotkaniu wszystkie grupy uczestniczyły w projekcji filmu p.t. „Przygody prawdziwego kota w butach”.

Kolejnym punktem programu zimowiska były zajęcia w hali sportowej MOS, gdzie dzieci brały udział w grach i zabawach ruchowych oraz zajęciach „Capoeira” przygotowanych przez nauczycieli-wychowawców MDK. W środę organizatorzy zaplanowali warsztaty plastyczne w Biurze Wystaw Artystycznych oraz wycieczki turystyczno-krajoznawcze po Jeleniej Górze i okolicach.

W czwartek dzieci uczestniczyły w warsztatach pod nazwą „Made in China” podczas których miały okazję zapoznać się z kulturą Chin: historią, zwyczajami, legendami, przyrodą i życiem codziennym. W trakcie warsztatów dzieci uczyły się podstawowych słów języka chińskiego, poznały technikę jedzenia pałeczkami, próbowały swoich sił w kaligrafii pisma chińskiego.

W ostatnim dniu I turnusu kolejna grupa uczestniczyła w warsztatach plastycznych w BWA, natomiast pozostali uczestnicy zimowiska zwiedzili Zorkę, obejrzeli filmy animowane oraz udali się na wycieczkę krajoznawczą połączoną z grami ruchowymi na placu zabaw na Wzgórzu Kościuszki. Wychowawcy – nauczyciele MDK zorganizowali również dla swoich podopiecznych turnieje gier planszowych, zajęcia plastyczne, teatralne i muzyczne. A przed nami kolejny tydzień zimowiska w MDK i niezwykłych wrażeń.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group