Czytających: 11562

Jelenia Góra: Pierwszy sparing na plus

Sobota, 4 sierpnia 2018, 12:21
Aktualizacja: Czwartek, 9 sierpnia 2018, 0:48
Piłkarki ręczne KPR–u Jelenia Góra rozpoczęły kolejny etap przygotowań do sezonu 2018/2019 Superligi. W pierwszym meczu sparingowym podopieczne Michała Pastuszko bez problemu poradziły sobie z Koweg Goerlitz, zwyciężając 29:13.

Spotkanie z czwartoligowcem z Niemiec pozwoliło trenerowi na sprawdzenie w grze kilku nowych zawodniczek. Mecz rozgrywany systemem 3x20 minut rozpoczęła w bramce Karolina Szczurek, a w kolejnych tercjach broniły: Natalia Filończuk i Martyna Wierzbicka. Sporo minut na parkiecie spędziły też Adriana Kurdzielewicz i Izabela Świerżewska, a także nasza juniorka Nikola Basta. W konfrontacji z ekipą z Goerlitz nie zagrały: Aleksandra Tomczyk, Martyna Żukowska, Sabina Kobzar, Natalia Najdek oraz kontuzjowana Agata Skowrońska.

W pierwszej siódemce na boisko wybiegły: Szczurek, Kurdzielewicz, Załoga, Jurczyk, Jasińska, Bielecka i Oreszczuk.

Pierwsza tercja padła łupem jeleniogórzanek wynikiem 11:5, po kolejnych 20 minutach na tablicy wyników było 17:10, a w ostatniej odsłonie żółto-niebieskie ponownie pokazały się z niezłej strony, choć trzeba przyznać, że bramkarka drużyny z Niemiec uchroniła koleżanki przed znacznie wyższą porażką. Ostatecznie KPR Jelenia Góra pokonał Koweg Goerlitz 29:13. Następny sparing już dzisiaj (4.08) w Roderthal (2. Bundesliga).

KPR Jelenia Góra - Koweg Goerlitz 29:13 (11:5, 6:5, 12:3)
KPR: Szczurek, Filończuk, Wierzbicka - Jasińska, Oreszczuk, Świerżewska, Załoga, Jurczyk, Bielecka, Kurdzielewicz, Basta, Kanicka.