Zalogowanych: 14

Region: Pierwszy śnieg podczas Biegu Niepodległości

Środa, 15 listopada 2023, 13:40
Aktualizacja: 13:42
Obchody tegorocznego Święta Niepodległości trwały w Polsce przez cały weekend i podobnie było też pod Karkonoszami oraz w Górach Izerskich. 12 listopada odbył się Bieg Niepodległości Interferie Run, a biegacze rywalizowali na dwóch dystansach: na trasie mierzącej 10 km ze startem i metą pod hotelem “Bornit” w Szklarskiej Porębie oraz w biegu na 21 km z hotelu “Malachit” w Świeradowie – Zdroju do “Bornitu”.

Były to oczywiście biegi górskie, będące jednymi z ostatnich w tym sezonie tego typu zawodów. W Karkonoszach i w najwyżej położonych miejscach na trasie spadł już pierwszy śnieg, co na pewno było jedną z dodatkowych atrakcji niedzielnej imprezy. Odbyły się również biegi dla dzieci, a dodatkową klasyfikacją były Mistrzostwa Polski Górników i Hutników KGHM. Na obu dystansach wystartowało prawie 300 osób.

Bieg główny, czyli górski półmaraton łączący dwa hotele sieci Interferie wygrał Mariusz Miśkiewicz (Stańczak Team) przed Maciejem Krajewskim (Świeradów-Zdrój Górskie Uzdrowisko). Trzeci był Adam Harasiuk (AW-Szybciej Team). Wśród pań spektakularne zwycięstwo stało się udziałem Klaudii Petters (Xtra Bike Ibis Bolesławiec), która pokonała Czeszkę Joahanę Maćkovą z Trutnowa (Dynafit Uphill Sport) i Agatę Pietroszek – Domoradzką z Akademii Wojsk Lądowych.

Bieg na 10 km najszybciej pokonał Cezary Baliga (Team Hoka Garmin). Drugie miejsce zajął Sławomir Ordyniec (Mad Runners), a trzecie Krzysztof Skuza (Klinika Urody Jolanta Skuza). Klasyfikację open kobet wygrała Patrycja Taratuta (Czarne Konie), wyprzedzając Edytę Cichosz i Kamilę Feret.

Najszybszym górnikiem na 21 km był Grzegorz Jankowski (KGHM ZG Run), a na 10 km Nobrert Jachymczyk (KB MCKIS Jaworzno). Klasyfikację drużynową na dłuższym dystansie wygrali zawodnicy teamu Świeradów-Zdrój Górskie Uzdrowisko, a w stawce biegowych teamów w biegu na 10 km pierwsze miejsce zajęli Mad Runners.