Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 5268
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kontiolahti: Pierwszy Puchar Świata po Vancouver Agnieszki Cyl

Niedziela, 14 marca 2010, 15:05
Aktualizacja: Poniedziałek, 15 marca 2010, 9:50
Autor: arec
W pierwszych biathlonowych zawodach Pucharu Świata po Igrzyskach Olimpijskich w Vancouver wystartowała Agnieszka Cyl z MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra. Zawody odbyły się w fińskim Kontiolahti.

W piątek w rywalizacji sztafety mieszanej jeleniogórzanka pobiegła na pierwszej zmianie. Podczas strzelania Agnieszka dobierała tylko jeden nabój i oddawała zmianę na piątej pozycji. Dobrze pobiegła też Weronika Nowakowska, po niej zmianę przejął Tomasz Sikora. Niestety z powodu defektu mocowania karabinu doświadczony zawodnik nie mógł kontynuować rywalizacji po pierwszym strzelaniu i nasza sztafeta musiała zakończyć udział w walce.

Drugiego dnia Agnieszka Cyl wystartowała w sprincie na dystansie 7,5 kilometra. Początek w wykonaniu naszej biathlonistki był dobry. Agnieszka na pierwszym strzelaniu ani razu nie pudłowała. Niestety drugie strzelanie poszło znacznie słabiej. Dwa pudła spowodowały, że zawodniczka MKS Karkonosze Sporty Zimowe zajęła ostatecznie 40 miejsce. Druga z jeleniogórzanek Agnieszka Nykiel była 46.

Dziś w Kontiolahti został rozegrany bieg na dochodzenie na dystansie 10 kilometrów. Agnieszce Cyl znowu gorzej poszło strzelanie. Po pierwszej wizycie na strzelnicy musiała biec aż trzy karne rundy. Drugie strzelanie zakończyło się jednym pudłem i Agnieszka ostatecznie zakończyła bieg na 35 miejscu. Agnieszka Nykiel była 52.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group