Wtorek, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 8252
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Pierwszy koncert w nowym Klubie Pakamera. Zagra Semplice

Piątek, 27 stycznia 2012, 8:45
Aktualizacja: 8:46
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Pierwszy koncert w nowym Klubie Pakamera. Zagra Semplice
Fot. Agrafka/Archiwum
Od stycznia działa nowy klub pod oryginalną nazwą Pakamera, który znajduje się przy ul. Konopnickiej. Lokal stylizowany jest na lata 30, stąd też nazwa Pakamera, która stosowana była niegdyś na pomieszczenia gospodarcze. 28 stycznia od godz. 19.00 rozbrzmiewać tu będą argentyńskie rytmy za sprawą koncertu grupy Semplice. Nie zabraknie tanecznego pokazu Tang. Wstęp kosztuje 20 zł.

Klub stylizowany jest na art déco, styl modny w latach między wojennych. Na wystrój wnętrza składają się stare, czarnobiałe fotografie, a dokładniej portrety, akty i zdjęcia zbiorowe rodzin z dawnych lat.
– Na jednym ze zdjęć są pradziadkowie mojej żony, natomiast najstarsze, datowane zdjęcie pochodzi z 1911 r. i przedstawia grupę osób na pielgrzymce do Lourdes. Ale mam także starsze zdjęcia – powiedział Adam Baranowski, właściciel Klubu Pakamera.

Drzwi do lokalu trzeba było specjalnie wykuć w murze, który ciągnie się aż do ul. Mrocznej. Po ich otwarciu spostrzeżemy schody prowadzące w dół, które dają wrażenie jest wrażenie zejścia piwnicy. Wkrótce lokal powiększy się jeszcze o jedną salkę.

-Pracowałem wcześniej w różnych jeleniogórskich lokalach i od zawsze marzyłem o tym, by otworzyć własny klub według własnego pomysłu. Ponieważ pub został otwarty w miejscu, gdzie niegdyś dawna restauracja Hortex miała swoje magazyny, postanowiłem wraz z żoną nazwać go Pakamera, co oznacza miejsce do przechowywania towarów. Ujęła nie archaiczność tej nazwy, niegdyś moja babcia tak nazywała pomieszczenie gospodarcze z tyłu domu, dziś już rzadko to słowo jest używane – dodał Adam Baranowski.

Podczas koncertu Grupy Semplice będzie można usłyszeć tanga argentyńskie, a także poznać ich historię. Zespół powstał w 2003 r. z inicjatywy śp. Łukasza Pietrzaka, a w jego skład wchodzą także Robert Wróblewski (akordeonista), Witold Pelc (saksofonista i klarnecista) oraz Marek Mikulski (gitarzysta).
Ich repertuar stanowią przede wszystkim kompozycje muzyki latynoamerykańskiej (Astor Piazzolla, Antonio Carlos Jobim), bałkańskiej, francuskiej oraz standardy muzyki jazzowej i filmowej. Wszystkie utwory to opracowania autorskie. Na co dzień członkowie zespołu są nauczycielami w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia imienia Janiny Garści w Jeleniej Górze.

Właściciel Klubu Pakamera planuje organizować cyklicznie koncerty, które aktywizowałyby tzw. starszą młodzież, czyli w wieku ok. 30, 40 lat, ale nie tylko. Będzie to spokojnie granie, pojawi się więc jazz z odcieniem swingu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group