Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 2532
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Pierwsze sprawozdanie posłanki Zofii Czernow

Środa, 18 stycznia 2012, 8:03
Aktualizacja: Czwartek, 19 stycznia 2012, 8:20
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Pierwsze sprawozdanie posłanki Zofii Czernow
Fot. Angela
Od złożenia ślubowania posłanki na Sejm RP Zofii Czernow minęły dwa miesiące. Parlamentarzystka Platformy Obywatelskiej podsumowała swoje działania w tym okresie.

Posłanka pracuje w dwóch komisjach: finansów publicznych oraz sprawiedliwości i praw człowieka. Zapisała się też do pięciu zespołów parlamentarnych: narciarstwa i turystyki, przyjaciół zwierząt, modernizacji kolei relacji Wrocław - Warszawa, strażaków OSP i grupy parlamentarnej kobiet.

Jedną z najważniejszych spraw, którymi zajęła się posłanka Czernow, to utrzymanie statusu Sądu Okręgowego w Bolesławcu w dobie planowanej reformy sądownictwa, sądów rejonowych w całej Polsce.
- Około 1 /3 czyli 120 małych sądów w całej Polsce zostanie przekształconych w wydziały zamiejscowe sądów o większej liczbie sędziów. Wszystkie oddziały mają w tych wydziałach pozostać. Na terenie byłego województwa jeleniogórskiego reforma będzie dotyczyła sześciu sądów, w tym: Jeleniej Góry, Kamiennej Góry, Lubania, Lwówka Śląskiego Zgorzelca i Bolesławca. Walczyłam jednak o utrzymania statusu Sądu Rejonowego w Bolesławcu i udało się. Decyzje co do pozostałych placówek zapadną w najbliższych tygodniach. W byłym województwie jeleniogórskim nie ma jednak małych sądów – mówi Zofia Czernow.

Reforma ma przynieść usprawnienie funkcjonowania sądownictwa w kwestii przyspieszenia rozpatrywania spraw, bo Polska zajmuje w tym względzie 17 miejsce w Unii Europejskiej, Biorąc natomiast pod uwagę liczbę sędziów Polska jest na miejscu trzecim.

Poseł Zofia Czernow pracuje też m.in. nad ustawami: o finansach publicznych, waloryzacji wynagrodzeń i ochrony zwierząt. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy złożyła też dwie interpelacje w sprawie kolei relacji Jelenia Góra – Wrocław oraz wsparcia dla Szklarskiej Poręby w organizacji pucharu świata.

W najbliższym czasie posłanka uruchomi również swoje biura poselskie w Lubaniu, Zgorzelcu, Bolesławcu i Lwówku Śląskim, gdzie chce się spotykać z mieszkańcami i przedsiębiorcami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (44) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group