Środa, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 8171
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pierwsza Wigilia w OREW Architekton

Sobota, 15 grudnia 2018, 11:14
Aktualizacja: Poniedziałek, 17 grudnia 2018, 6:25
Autor: WAC
Jelenia Góra: Pierwsza Wigilia w OREW Architekton
Fot. WAC
Uczniowie i ich rodzice oraz personel placówki potkali się na wspólnym spotkaniu wigilijnym, które odbyło się wczoraj(14.12) w Ośrodku Rehabilitacyjno–Edukacyjno–Wychowawczym „Architekton”. Nie zabrakło zaproszonych gości z zastępcą prezydenta Jeleniej Góry Januszem Łyczką.

Rodzice oraz pracownicy ośrodka, w którym kształcą się dzieci z niepełnosprawnością intelektualną zadbali, aby spotkanie wigilijne miało jak najbardziej rodzinny charakter. Było wspólne kolędowanie, łamanie się opłatkiem, a na stole znalazły się tradycyjne potrawy, przygotowane wspólnymi siłami mam uczniów.

- To szczególna wigilia dla naszej placówki, bo pierwsza w krótkiej historii OREW "Architekton" – mówi dyrektor szkoły Izabela Żelasko. - Mimo że jesteśmy bardzo kameralną szkołą (mamy aktualnie pięcioro uczniów), to cieszymy się, że odwiedzili nas dziś znamienici goście. Chcemy, aby nasze dzieci poczuły ten klimat, a jednocześnie żeby nasze władze miejscowe zobaczyły, że jest nowy potencjał i nowe możliwości w kształceniu specjalnym. Wszystkie mamy dołożyły się do przygotowania tej wigilii, dzięki temu jest fajnie i rodzinnie.

OREW„Architekton”, który działa od 3 września tego roku jest niepubliczną placówką oświatową na prawach publicznych, która prowadzi edukację dzieci i młodzieży niepełnosprawnych intelektualnie w wieku 3 - 25 lat. Edukacja odbywa się w formie zajęć edukacyjno - terapeutycznych lub zajęć rewalidacyjno – wychowawczych.

Twoja reakcja na artykuł?

30
94%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
6%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group