Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8528
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Pierwsi bezdomni skorzystali z noclegowni

Czwartek, 8 grudnia 2011, 10:01
Aktualizacja: 10:02
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Pierwsi bezdomni skorzystali z noclegowni
Fot. ....
Kiedy Towarzystwo im. Św. Brata Alberta zgłosiło potrzebę wybudowania noclegowni dla bezdomnych mężczyzn, Jacek Ratasiewicz, prezes zarządu firmy OPSO nie zastanawiał się długo. Poproszony o pomoc przez prezydenta Marcina Zawiłę i prezesa Schroniska Bogusława Gałkę, przekazał na ten cel materiały budowlane. Wczoraj odebrał podziękowania.

Zakończyły się prace przy nowopowstałej noclegowni, która jest wyposażona w sanitariaty, prysznice, zaplecze kuchenne i salę noclegową, która jednocześnie może pomieścić do 35 osób. Taki obiekt, który powstał w części schroniska im. Św. Brata Alberta przy ul. Grunwaldzkiej w Jeleniej Górze, da szansę przetrwania trudnej zimy tym, którzy nie chcą przebywać na stałe w schronisku.

- Noclegownia będzie czynna od godziny 17.00 do ósmej rano. Każdy, kto zgłosi się do nas, otrzyma ciepły posiłek i coś ciepłego do picia, będzie mógł się wykąpać i przespać w godziwych warunkach. Rano przed wyjściem będzie mógł też zjeść śniadanie. Koszt budowy pierwszej w Jeleniej Górze noclegowni dla bezdomnych szacujemy na około 40 tys. zł , z czego 20 tys. zł stanowią przekazane przez firmę OPSO materiały budowlane, a druga połowa to koszty robocizny, którą wykonali nasi pensjonariusze. Dziękuję za ten gest, bo bez niego nie udałoby nam się stworzyć tego miejsca. Dziękuję też prezydentowi Marcinowi Zawile, który umówił nas z prezesem firmy OPSO – mówił Bogusław Gałka, prezes Towarzystwa św. Brata Alberta w Jeleniej Górze.

Prezydent Marcin Zawiła podkreślał, że dzięki darczyńcy, nowa noclegownia powstała bez wkładu finansowego miasta, za co podziękował Jackowi Ratasiewiczowi wręczając figurkę anioła.
- Schronisko im. Św. Brata Alberta wzięło na siebie to trudne zadanie opieki nad osobami bezdomnymi i radzi sobie z tym znacznie lepiej, niż mogłoby sobie poradzić miasto. W schronisku powstała spółdzielnia pracy, która prężnie i solidnie działa, i której również miasto zleca wiele prac. Za to wszystko dziękujemy – mówił Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry.

Obecnie ze schroniska korzysta 135 mężczyzn, z nowej noclegowni w miniony poniedziałek przespało się ośmiu bezdomnych. Aby móc skorzystać z obiektu, trzeba zachować trzeźwość.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
224
Nigdy
21%
Rzadko
41%
Czasami
24%
Często
15%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group