Niedziela, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 7047
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pierścień Wielkiej Damy w Teatrze Norwida

Sobota, 12 września 2015, 7:58
Aktualizacja: 8:01
Autor: T–N
Jelenia Góra: Pierścień Wielkiej Damy w Teatrze Norwida
Fot. Archiwum Teatru
„Pierścień wielkiej damy” Cypriana Kamila Norwida to biała tragedia. Wiek XIX, pierwsza rewolucja przemysłowa, pęd ku bogactwu, myśl techniczna. A za tym pusta rozrywka dla majętnych oraz status artysty kojarzony z głodem i szaleństwem. Czy dzisiejszy świat, w dobie kolejnej rewolucji przemysłowej, różni się od tamtego?

Na to i na wiele innych pytań spróbuje odpowiedzieć w swoim spektaklu Piotr Jędrzejas (dotychczas wyreżyserował m.in. „Być jak Kazimierz Deyna” czy „Dziady według Stanisława Wyspiańskiego”). A na scenie zobaczymy: Martę Kędziorę, Magdalenę Kępińską, Iwonę Lach, Małgorzatę Osiej – Gadzinę, Roberta Dudzika, Andrzeja Kępińskiego, Piotra Konieczyńskiego oraz Roberta Manię. Za stronę wizualną spektaklu odpowiada Marek Brodowski (jego scenografię widzowie mogą pamiętać z jeleniogórskiego spektaklu „Miedzianka.”), a kostiumy zaprojektowała Aneta Tulisz-Skórzyńska (związana z Teatrem Baj Pomorski w Toruniu). Muzykę skomponował Sławomir Kupczak (wszechstronny twórca muzyki solowej, kameralnej, symfonicznej, elektroakustycznej, teatralnej i filmowej).

GRA W SKOJARZENIA:
JEŚLI masz na imię Cyprian lub Kamil, a może masz w dowodzie - Norwid?
Mieszkasz przy ulicy Norwida? Jesteś uczniem Liceum im. Norwida? Dzielisz z Norwidem dzień urodzin lub w jakikolwiek inny sposób możesz skojarzyć się z patronem Teatru? Zgłoś się do kasy Teatru po ulgowy bilet na spektakl PIERŚCIEŃ WIELKIEJ DAMY.

Spektakle:
19 września g. 19:00
20 września g. 17:00
24 września g. 19:00

BILETY ONLINE
https://www.tiketto.pl/Detale/show_event/1352605

BILETY, INFORMACJE, REZERWACJE
75-64-28-130
75-64-28-131
widownia@teatrnorwida.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group