Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 6917
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Pieniądze na sport z Urzędu Marszałkowskiego

Środa, 23 czerwca 2010, 17:23
Aktualizacja: 17:24
Autor: arec
Zarząd Województwa Dolnośląskiego przeznaczył 560 tysięcy złotych na 32 projekty z zakresu kultury fizycznej i sportu oraz ratownictwa górskiego. Spora część rozdysponowanych środków trafi do regionu jeleniogórskiego.

Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na modernizację toru saneczkowego w Karpaczu, na co Urząd Marszałkowski przeznaczył 24 250 złotych. – Chcemy wybetonować część toru, aby najmłodsi saneczkarze mogli korzystać z niego w okresie letnim – powiedział Henryk Pochłód – To pozwoli nam ograniczyć koszty związane z wyjazdami do Czech – dodał prezes Dolnośląskiego Okręgowego Związku Sportów Saneczkarskich.

Karkonoski Klub Sportowy Jelenia Góra otrzymał 25 tysięcy złotych na modernizację stadionu piłkarskiego – Kiedy składaliśmy wniosek, chcieliśmy otrzymać środki, aby przeprowadzić modernizację stadionu pod względem estetycznym. Myśleliśmy o poprawie otoczenia stadionu, tak aby dostał nowego kolorytu – tłumaczy Grzegorz Królikowski z KKS – Życie jednak zmieniło nasze plany. Po powodzi nasze boisko zostało zalane i nie mogliśmy rozgrywać na nim spotkań. Pieniądze będziemy chcieli przeznaczyć na drenaż. Firma, która go wcześniej wykonywała, trochę to zaniedbała – mówi Grzegorz Królikowski, który wskazuje trzy główne kierunki modernizacji stadionu: drenaż, poprawa stanu samego boiska, w tym murawy oraz budowa szatni i pomieszczeń socjalnych.

Pieniądze dostaną też Gminne Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Mysłakowicach – 5 tysięcy złotych na zakup i montaż krzesełek na stadionie sportowym, Ludowo Uczniowski Klub Sportowy Kwisa –20 tysięcy na modernizację boiska do kajak polo w Leśnej, Piast Dziwiszów – 9 tysięcy na modernizację obiektu sportowego, Woskar Szklarska Poręba – 13 tysięcy na modernizację boiska w Wojcieszycach.

Dofinansowanie otrzymał także Bieg Piastów. XXXV edycja biegu zostanie wsparta kwotą 149 tysięcy złotych. Karkonoska grupa GOPR otrzymała natomiast 25 tysięcy na szkolenia i doposażenie ratowników w specjalistyczny sprzęt.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group