Piątek, 17 września
Imieniny: Justyny, Franciszka, Roberta
Czytających: 5377
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Piękny park wymaga wielu zabiegów. Codziennie

Piątek, 2 maja 2014, 7:23
Aktualizacja: Sobota, 3 maja 2014, 9:54
Autor: Zeb
Jelenia Góra: Piękny park wymaga wielu zabiegów. Codziennie
Fot. Zeb
– Przychodzę tu od lat, ale taki piękny jak teraz nie był jeszcze nigdy – mówi Jadwiga Kawecka, która przyprowadza do parku codziennie swoją wnuczkę. Od kilku do kilkunastu osób zajmuje się codziennie utrzymaniem cieplickiego Parku Norweskiego: opróżniają kosze na śmieci, koszą trawę, pielęgnują krzewy i kwiaty.

- Teraz na przykład musimy uporządkować teren, który zryły dziki - mówi Jacek Szmel z MPGK. - Kilka dni temu sadziliśmy rododendrony, róże i jałowiec. My zajmujemy się tyko Parkiem Norweskim, o plac zabaw i Park Zdrojowy dba już inna firma - dodaje.

Andrzej Turczynowski z MPGK mówi, że trawę w Parku Norweskim kosić trzeba raz na dwa tygodnie, a latem, gdy jest gorąco i wilgotno, nawet raz w tygodniu. Koszenie zajmuje przeważnie od jednego dnia do trzech dni - w zależności od tego, ile osób kosi. Czasami jest ich nawet… kilkanaście, przeważnie jednak nie więcej niż trzy.

Codziennie opróżniana są parkowe śmietniki. - Raz znalazłem w jednym dobry telefon komórkowy - śmieje się Jerzy Akwanazy z MPGK. - Zazwyczaj jednak ludzie wyrzucają do śmieci jedzenie.

Jacek Szmel opowiada, że inni mieli więcej szczęścia niż jego kolega. Jedna z pracownic MPGK w koszu znalazła… laptopa. Zdarzyły się również pieniądze.

Park Norweski, który został wyróżniony w prestiżowym konkursie "Zabytek zadbany”, robi na zwiedzających i spacerujących po nim wrażenie.

- Przychodzę tu od lat, ale taki piękny jak teraz nie był jeszcze nigdy - mówi Jadwiga Kawecka, która przyprowadza do parku codziennie swoją wnuczkę. - Panuje w nim spokój, jest bezpiecznie i czysto. Brakuje mi tylko muszli koncertowej. Dawno temu była…

Renowacja parku jest co prawda zakończona, niemniej jednak firma, która ją prowadziła, do końca maja ma jeszcze dokonać kilku poprawek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group