Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Niedziela, 13 lipca
Imieniny: Małgorzaty, Henryka
Czytających: 11288
Zalogowanych: 98
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Piękno z pajęczyny kresek

Czwartek, 3 grudnia 2009, 21:52
Aktualizacja: Piątek, 4 grudnia 2009, 7:53
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Piękno z pajęczyny kresek
Fot. TEJO
Fenomenalne rysunki „udające” grafiki, tkaniny i inne wyrazy sztuki plastycznej można od dziś oglądać w Biurze Wystaw Artystycznych. Ekspozycja prac Beaty Kornickiej–Koneckiej przyciągnęła na wernisaż mnóstwo gości, w tym wielu uczniów, których autorka dzieł naucza na co dzień w Liceum Plastycznym.

– Beata Kornicka-Konecka uprawia rzadko dziś spotykaną sztukę rysunku. Czyni to w sposób niepowtarzalny potrafiąc oddać tą metodą niemal każdą fakturę – powiedziała Janina Hobgarska, dyrektorka Biura Wystaw Artystycznych. Szefowa BWA podziękowała sponsorom wystawy: staroście Jackowi Włodydze oraz dyrektorowi wydziału kultury starostwa Kazimierzowi Raksie. – Kultury nigdy nie za dużo – podkreślił starosta Włodyga wspominając, że to najlepszy sposób na promocję regionu.

Rzeczywiście: rysunki Beaty Kornickiej-Koneckiej to znakomitej klasy dzieła eksportowe. Dopracowana do perfekcji kreska połączona z dramatyzmem treści i ubrana w znaczącą wiele formę, mistrzostwo sztuki iluzjonistycznej – oto w wielkim skrócie charakterystyka prac bohaterki wydarzenia w BWA. Autorka w prezentowanych cyklach pokazała też motywy osobiste. Dominują jednak tytuły nawiązujące do filozofii, religii, sztuki. Oglądamy „Dekameron”, „Samotność Boga”, „Maski”. Zniekształcone nimi twarze z jednej strony budzą lęk, z drugiej zachęcają do wgłębienia się w rysunek, obejrzenia jego misternej faktury: pajęczyny kresek, które składają się na zdumiewającą pięknem całość.

Artystka nie mówiła za wiele o swoich dziełach. – One są po to, aby je oglądać – podkreśliła dziękując publiczności za przybycie. Szczególną wdzięczność wyraziła wobec uczniów placówki, w której naucza malarstwa i rysunku. Wśród obecnych nie zabrakło mieszkańców Szklarskiej Poręby z burmistrzem, Arkadiuszem Wichniakiem na czele, gdzie Beata Kornicka-Konecka mieszka i tworzy należąc do stowarzyszenia twórców Nowy Młyn. Kontynuuje tym samym tradycję szklarskoporębskiej kolonii artystycznej.

Sonda

Czy na ulicy Wolności powinno być więcej np. świateł, aby spowolnić ruch na odcinku do Cieplic?

Oddanych
głosów
43
Tak
33%
Nie, tak jak jest jest dobrze
55%
Nie mam zdania
12%
 
Głos ulicy
Nie "siedzimy" na telefonach
 
Warto wiedzieć
Specjalnie szkoleni rosyjscy agenci sabotują w Europie
Rozmowy Jelonki
Strzelania będą tylko raz w tygodniu
 
Aktualności
Uwaga przy skręcie z Wolności w Nadbrzeżną!
 
Ciekawe miejsca
Miejsce schadzek na skraju miasta – Wzgórze Radziwiłłówny w Kowarach
 
Aktualności
Teatry Uliczne – II dzień: Grupa Teatralna Poznań
 
Aktualności
Teatry Uliczne – II dzień: Blackout Paradox
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group