Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 8364
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Piękno z pajęczyny kresek

Czwartek, 3 grudnia 2009, 21:52
Aktualizacja: Piątek, 4 grudnia 2009, 7:53
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Piękno z pajęczyny kresek
Fot. TEJO
Fenomenalne rysunki „udające” grafiki, tkaniny i inne wyrazy sztuki plastycznej można od dziś oglądać w Biurze Wystaw Artystycznych. Ekspozycja prac Beaty Kornickiej–Koneckiej przyciągnęła na wernisaż mnóstwo gości, w tym wielu uczniów, których autorka dzieł naucza na co dzień w Liceum Plastycznym.

– Beata Kornicka-Konecka uprawia rzadko dziś spotykaną sztukę rysunku. Czyni to w sposób niepowtarzalny potrafiąc oddać tą metodą niemal każdą fakturę – powiedziała Janina Hobgarska, dyrektorka Biura Wystaw Artystycznych. Szefowa BWA podziękowała sponsorom wystawy: staroście Jackowi Włodydze oraz dyrektorowi wydziału kultury starostwa Kazimierzowi Raksie. – Kultury nigdy nie za dużo – podkreślił starosta Włodyga wspominając, że to najlepszy sposób na promocję regionu.

Rzeczywiście: rysunki Beaty Kornickiej-Koneckiej to znakomitej klasy dzieła eksportowe. Dopracowana do perfekcji kreska połączona z dramatyzmem treści i ubrana w znaczącą wiele formę, mistrzostwo sztuki iluzjonistycznej – oto w wielkim skrócie charakterystyka prac bohaterki wydarzenia w BWA. Autorka w prezentowanych cyklach pokazała też motywy osobiste. Dominują jednak tytuły nawiązujące do filozofii, religii, sztuki. Oglądamy „Dekameron”, „Samotność Boga”, „Maski”. Zniekształcone nimi twarze z jednej strony budzą lęk, z drugiej zachęcają do wgłębienia się w rysunek, obejrzenia jego misternej faktury: pajęczyny kresek, które składają się na zdumiewającą pięknem całość.

Artystka nie mówiła za wiele o swoich dziełach. – One są po to, aby je oglądać – podkreśliła dziękując publiczności za przybycie. Szczególną wdzięczność wyraziła wobec uczniów placówki, w której naucza malarstwa i rysunku. Wśród obecnych nie zabrakło mieszkańców Szklarskiej Poręby z burmistrzem, Arkadiuszem Wichniakiem na czele, gdzie Beata Kornicka-Konecka mieszka i tworzy należąc do stowarzyszenia twórców Nowy Młyn. Kontynuuje tym samym tradycję szklarskoporębskiej kolonii artystycznej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group