Środa, 23 września
Imieniny: Bogusława, Linusa
Czytających: 6897
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowickie Kryształy rozdane

Wiadomości: PIECHOWICE
Sobota, 16 stycznia 2010, 8:19
Aktualizacja: 8:20
Autor: Karolina
Fot. Karolina
Pod hasłem „Miasto sukcesu, góry możliwości” wczoraj w Hotelu Las odbyło się noworoczne spotkanie ludzi sztuki, biznesu i aktywności społecznej. Podczas uroczystości po raz pierwszy wręczone zostały Piechowickie Kryształy. Nagrody przyznano w trzech kategoriach: człowiek, obiekt i wydarzenie roku. Wśród wyróżnionych nie było samorządowców.

W kategorii Człowiek Roku kapituła wyróżniła prezesa Wepa (fabryki papieru), Janusza Brylińskiego. Obiektem Roku został Kompleks Boisk Orlik 2012, dla którego nagrodę odebrał wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, Daniel Potkański. Zwycięskim Wydarzeniem Roku okazała się całoroczna sportowa aktywizacja miasta. W tej kategorii statuetkę wręczono prezesowi KS Lechia, Jackowi Kamińskiemu, któremu towarzyszyła szefowa UKS Krokus, Ewelina Jedziniak.

Nagrody w postaci kryształów są inicjatywą budowaną od podstaw. Władze miasta chcą, aby wyróżnienia stały się tradycją, która wrośnie w Piechowice i będzie kontynuowana przez następne dziesięciolecia. Ideą Piechowickich Kryształów jest dostrzeżenie działalności i zaangażowania w życie miasta tzw. zwykłych ludzi. Obowiązkiem samorządowców jest zmiana na lepsze otaczającej nas rzeczywistości, dlatego nie będą oni otrzymywać powyższych wyróżnień. – Piechowice mają taką specyfikę, że zawsze opierały się na społecznikach. Nie chcemy, żeby to zanikło – podkreślał Krzysztof Raczek.

Na spotkanie przybył wicemarszałek Dolnego Śląska, Jerzy Łużniak oraz posłowie: Marzena Machałek i Marcin Zawiła. Pojawił się także przewodniczący Rady Powiatu Jeleniogórskiego, Zbigniew Jakiel. Władze Piechowic zaprosiły burmistrzów okolicznych gmin, radnych, przedstawicieli Komendy Miejskiej Policji, Ochotniczej Straży Pożarnej, Nadleśnictwa oraz artystów, honorowych obywateli miasta i aktywnie działających mieszkańców.

Uroczystość ubarwił występ dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Piechowicach. Podsumowano też miejskie wydarzenia w minionym roku. Wśród wielu działań wymieniono m.in. imprezę Kryształowy Weekend 2009, nowo otwartą Galerię Cztery Pory Roku przy ośrodku kultury, remonty ulic i chodników, powstanie nowoczesnego boiska oraz współpracę zagraniczną. – Był to trzeci rok wytężonej pracy, dzięki której mamy bardziej zadbane i przyjazne miasto – powiedziała burmistrz Piechowic, Zofia Grabias-Baranowska.

Rozwój tego miasta odbywa się w dwójnasób, z jednej strony jest przemysł, czyli zaprzeczenie turystyki, a z drugiej Michałowice oraz Górzyniec, tworzące cudowną rowerową krainę. Zakłady przemysłowe istnieją, więc władze miasta muszą się z tym pogodzić. Nie oznacza to jednak rezygnacji z działań typowo turystycznych. – Nasza współpraca choćby ze Szklarską Porębą układa się bardzo dobrze – potwierdza zastępca burmistrza Piechowic. Oba miasta starają się podejmować wspólne inicjatywy, czego dowodem jest impreza Kryształowy Weekend, która odbędzie się także i w tym roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~xxx 16-01-2010 11:49
jackowi kamińskiemu ??? pieknie, wielki prezes klubu kolarskiego to prawda ale powinien to wszystko zawdzięczyć chłopakom którzy cały sezon charowali na ten wynik. pan jacek tak im sie odwdzieczył że teraz w klubie nie ma chyba żadnego dobrego zawodnika wiec w przyszłym roku nie usłyszymy o dobrych wynikach lechi.A miał polska czołówkę wschodzacych kolaży którzy pokazali na co ich stać nie tylko na arenie krajowej ale i zagranicznej. Zyczę "powodzenia"....
~yyy-yyy 16-01-2010 15:23
Haha, tak jak ktos wyżej "życze powodzenia " Jesli wszyscy najlepsi odeszli, bo prezes J.K kazał im bulic jak za "zboże" za przynaleznosc klubową, to chyba w przyszłym roku nagrody dla lechii nie bedzie :P
~ 16-01-2010 16:00
pisze się "kolarzy" , a "nie kolaży"... Chyba kolarz tego nie pisał ?
~słowik 16-01-2010 16:11
Bardziej to wygląda na promocję kamińskiego i potkańskiego (obaj radni) niż na jakiekolwiek " noworoczne spotkanie ludzi sztuki, biznesu i aktywności społecznej" A miejsce w rankingu gmin w Polsce Piechowice mają 163 co i tak jest sukcesem bo aż 15 od końca. Najlepiej jakby zorganizowac teraz spotkanie ludzi pozytywnie myślących, działających i znów wręczy sobie nagrody w postaci np. odcisku stopy w alei zasłużonych, którą też trzeba by szybko utworzy jeszcze przed jesiennymi wyborami.
~słowik 16-01-2010 16:24
zarówno kamiński jak i potkański to radni, więc to jest promocja tych osób. Więc nie ma sie co dziwić, a Prezes WEPY na dokładkę. Nagrody nazywają się kryształy ale jak wida na zdjęciu to raczej plastry szkła butelkowego - nie stać było na szlachetny kruszec?
~Schengen 16-01-2010 17:58
Ale się żałośnie nieloty zerwały do boju... Szkoda tylko, że w latach ubiegłych zabrakło skrzydełek ( no ! ale bycie "nielotem" w przypadku ludzi nie zależy od urodzenia ale jest kwestią wyboru). podpisano jeleniogórzanin znający temat a patrzący z dystansem
~Schengen 16-01-2010 18:17
Ale się żałośnie nieloty zerwały do boju... Szkoda tylko, że w latach ubiegłych zabrakło skrzydełek ( no ! ale bycie "nielotem" w przypadku ludzi nie zależy od urodzenia ale jest kwestią wyboru). podpisano jeleniogórzanin znający temat a patrzący z dystansem
~jędras 16-01-2010 22:36
obaj panowie radni są "ludźmi" pani burmistrz.Szkoda że nagrody nie dla samorządowców ale jednak to oni je odbierają.
~luis 17-01-2010 19:30
znowu oni, a fakt przecież to oni tacy fachowcy od wszystkiego... no commnets
~batman 17-01-2010 20:42
nareszcie piechowice mają pomysł na swoją promocję i robią to na poziomie! gratulacje dla wyrożnionych a inni niech się uczą
~słowik 20-01-2010 17:02
Batman- Jaką promocję? w Jelonce napisano i to już ma być promocja? Nie obraź się ale to raczej jest autopromocja przed wyborami i skierowana jest do mieszkańców Piechowic a nie do turysty z Polski czy choby inwestora.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group