Sobota, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 6966
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

PIECHOWICE: Piechowickie Kryształy rozdane

Sobota, 16 stycznia 2010, 8:19
Aktualizacja: 8:20
Autor: Karolina
PIECHOWICE: Piechowickie Kryształy rozdane
Fot. Karolina
Pod hasłem „Miasto sukcesu, góry możliwości” wczoraj w Hotelu Las odbyło się noworoczne spotkanie ludzi sztuki, biznesu i aktywności społecznej. Podczas uroczystości po raz pierwszy wręczone zostały Piechowickie Kryształy. Nagrody przyznano w trzech kategoriach: człowiek, obiekt i wydarzenie roku. Wśród wyróżnionych nie było samorządowców.

W kategorii Człowiek Roku kapituła wyróżniła prezesa Wepa (fabryki papieru), Janusza Brylińskiego. Obiektem Roku został Kompleks Boisk Orlik 2012, dla którego nagrodę odebrał wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, Daniel Potkański. Zwycięskim Wydarzeniem Roku okazała się całoroczna sportowa aktywizacja miasta. W tej kategorii statuetkę wręczono prezesowi KS Lechia, Jackowi Kamińskiemu, któremu towarzyszyła szefowa UKS Krokus, Ewelina Jedziniak.

Nagrody w postaci kryształów są inicjatywą budowaną od podstaw. Władze miasta chcą, aby wyróżnienia stały się tradycją, która wrośnie w Piechowice i będzie kontynuowana przez następne dziesięciolecia. Ideą Piechowickich Kryształów jest dostrzeżenie działalności i zaangażowania w życie miasta tzw. zwykłych ludzi. Obowiązkiem samorządowców jest zmiana na lepsze otaczającej nas rzeczywistości, dlatego nie będą oni otrzymywać powyższych wyróżnień. – Piechowice mają taką specyfikę, że zawsze opierały się na społecznikach. Nie chcemy, żeby to zanikło – podkreślał Krzysztof Raczek.

Na spotkanie przybył wicemarszałek Dolnego Śląska, Jerzy Łużniak oraz posłowie: Marzena Machałek i Marcin Zawiła. Pojawił się także przewodniczący Rady Powiatu Jeleniogórskiego, Zbigniew Jakiel. Władze Piechowic zaprosiły burmistrzów okolicznych gmin, radnych, przedstawicieli Komendy Miejskiej Policji, Ochotniczej Straży Pożarnej, Nadleśnictwa oraz artystów, honorowych obywateli miasta i aktywnie działających mieszkańców.

Uroczystość ubarwił występ dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Piechowicach. Podsumowano też miejskie wydarzenia w minionym roku. Wśród wielu działań wymieniono m.in. imprezę Kryształowy Weekend 2009, nowo otwartą Galerię Cztery Pory Roku przy ośrodku kultury, remonty ulic i chodników, powstanie nowoczesnego boiska oraz współpracę zagraniczną. – Był to trzeci rok wytężonej pracy, dzięki której mamy bardziej zadbane i przyjazne miasto – powiedziała burmistrz Piechowic, Zofia Grabias-Baranowska.

Rozwój tego miasta odbywa się w dwójnasób, z jednej strony jest przemysł, czyli zaprzeczenie turystyki, a z drugiej Michałowice oraz Górzyniec, tworzące cudowną rowerową krainę. Zakłady przemysłowe istnieją, więc władze miasta muszą się z tym pogodzić. Nie oznacza to jednak rezygnacji z działań typowo turystycznych. – Nasza współpraca choćby ze Szklarską Porębą układa się bardzo dobrze – potwierdza zastępca burmistrza Piechowic. Oba miasta starają się podejmować wspólne inicjatywy, czego dowodem jest impreza Kryształowy Weekend, która odbędzie się także i w tym roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group