Piątek, 30 października
Imieniny: Przemysława, Edmunda
Czytających: 7548
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice też mają „Orlika”

Wiadomości: REGION
Sobota, 31 października 2009, 8:01
Aktualizacja: 8:02
Autor: Ania
Fot. Ania
Uczniowie piechowickiej szkoły podstawowej w podczas wczorajszego uroczystego otwarcia nowych boisk pokazali, że są sportowo uzdolnieni, a obiekt będzie miejscem, na którym rozwiną talenty.

Wczoraj w południe młodych tancerzy, lekkoatletów i piłkarzy oklaskiwali samorządowcy wojewódzcy, lokalni i parlamentarzysta. Przewodniczący Sejmiku Wojewódzkiego Jerzy Pokój i poseł Marcin Zawiła – wśród wielu innych gości – przyjechali do Piechowic z okazji otwarcia kolejnego kompleksu sportowego, który – podobnie jak wiele innych w regionie – powstał w ramach programu rządowego Moje Boisko Orlik 2012. Wszystkich przywitała burmistrz Piechowic, Zofia Grabias-Baranowska.

Nie obyło się bez stosownych przemówień, wręczenia dzieciom prezentów w postaci piłek i honorowych strzałów na bramkę. To stałe już elementy ceremoniału związanego z otwarciem „Orlika”.
Zespół boisk w Piechowicach kosztował 1,244 mln złotych. Został dodatkowo wyposażony w bieżnię i rozbieg do skoku w dal. Podobnie, jak wszystkie tego typu obiekty będzie służył nie tylko uczniom szkoły podstawowej, lecz także wszystkim zainteresowanym. W tym roku zostanie otwarty jeszcze jeden „Orlik” – przy Szkole Podstawowej nr 6 w Cieplicach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Co dalej z "ustawą aborcyjną"?

Oddanych
głosów
89
- zachować dotychczasowy kompromis
49%
- rozszerzyć o aborcję na życzenie do 12. tygodnia ciąży
38%
- uznać wyrok Trybunału Konstytucyjnego
6%
- całkowity zakaz aborcji.
7%
Copyright © 2002-2020 Highlander's Group