Niedziela, 1 sierpnia
Imieniny: Nadii, Piotra
Czytających: 5813
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Piechowice też mają „Orlika”

Sobota, 31 października 2009, 8:01
Aktualizacja: 8:02
Autor: Ania
REGION: Piechowice też mają „Orlika”
Fot. Ania
Uczniowie piechowickiej szkoły podstawowej w podczas wczorajszego uroczystego otwarcia nowych boisk pokazali, że są sportowo uzdolnieni, a obiekt będzie miejscem, na którym rozwiną talenty.

Wczoraj w południe młodych tancerzy, lekkoatletów i piłkarzy oklaskiwali samorządowcy wojewódzcy, lokalni i parlamentarzysta. Przewodniczący Sejmiku Wojewódzkiego Jerzy Pokój i poseł Marcin Zawiła – wśród wielu innych gości – przyjechali do Piechowic z okazji otwarcia kolejnego kompleksu sportowego, który – podobnie jak wiele innych w regionie – powstał w ramach programu rządowego Moje Boisko Orlik 2012. Wszystkich przywitała burmistrz Piechowic, Zofia Grabias-Baranowska.

Nie obyło się bez stosownych przemówień, wręczenia dzieciom prezentów w postaci piłek i honorowych strzałów na bramkę. To stałe już elementy ceremoniału związanego z otwarciem „Orlika”.
Zespół boisk w Piechowicach kosztował 1,244 mln złotych. Został dodatkowo wyposażony w bieżnię i rozbieg do skoku w dal. Podobnie, jak wszystkie tego typu obiekty będzie służył nie tylko uczniom szkoły podstawowej, lecz także wszystkim zainteresowanym. W tym roku zostanie otwarty jeszcze jeden „Orlik” – przy Szkole Podstawowej nr 6 w Cieplicach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group