Czwartek, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 3642
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice dopłacą do wymiany pieców?

Wiadomości: Piechowice
Piątek, 18 sierpnia 2017, 8:24
Autor: WAC
Fot. WAC
Wprowadzenie dopłat dla mieszkańców, którzy chcą wymienić dotychczasowe źródła ciepła na bardziej ekologiczne planuje samorząd Piechowic. Uchwała w tej sprawie ma znaleźć się w programie najbliższej, zaplanowanej na 30 sierpnia sesji tamtejszej Rady Miejskiej.

Ustalając zasady, na których będzie można ubiegać się o dofinansowanie wymiany pieca, magistrat w Piechowicach przyjął podobne rozwiązania jakie przyjął samorząd Jeleniej Góry. Składając wniosek o dotację będzie można liczyć na zwrot 50 procent poniesionych kosztów kwalifikowanych. Przewidywana maksymalna kwota dofinansowania dla domu jednorodzinnego to 10 tysięcy złotych, dla mieszkania w budynku wielorodzinnym – 7 tys. zł, zaś dla kotłowni 4 tys. zł dla każdego lokalu który jest przez nią ogrzewany .

Temat możliwych dopłat bardzo interesuje mieszkańców miasta. - Nie ma dnia, żebyśmy nie odbierali telefonów i nie mieli wizyt w urzędzie w tej sprawie – mówi Radosław Burchacki z Urzędu Miasta. - Planujemy, że po podjęciu uchwały przez radę wnioski o dofinansowanie będą przyjmowane do 30 września. Szacujemy, że do urzędu może wpłynąć nawet sto wniosków, zaś łączna kwota dotacji dla właścicieli domów i mieszkań może przekroczyć nawet milion złotych – wyjaśnia.

Środki te magistrat zamierza pozyskać dzięki pożyczce z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~ 18-08-2017 9:34
Taka biedna wieś jak Piechowice która nie ma na nic pieniędzy może zorganizować pro ekologiczną akcje i daje takie same kwoty dofinansowania jak znacznie bogatsza Jelenia Góra! Nic dziwnego że Jelenia jak i cała Polska się wyludnia skoro tu nie da się normalnie żyć.
~karpacz 18-08-2017 10:37
to dobrze ,bo w karpaczu burmistrz robi miny i nie wie o co chodzi ,nie ma pieniędzy na takie rzeczy ,sa tylko na głupoty i jego sport ,kiedy to sie skonczy ,ten człowiek powinien sam odejsc ,bo się nie nadaje do rzadzenia
~dj 18-08-2017 10:39
niewiele to pomoże,wystarczy że paru opornych wiochmenów będzie palić tak jak pali i cała okolica zasnuje się smrodem i smogiem.
~tome 18-08-2017 10:50
Tak trzymać. Bardzo dobrze. Brawo!
~ 18-08-2017 11:14
Dobrze, bardzo dobrze tak trzymać. Brawa dla gminy. A nie jak u nas w Podgórzynie budowa szkoły jak by ich w gminie mało było co zadłuży nas wszystkich podatników na lata....
~Do Karpacz 18-08-2017 13:24
No widzisz prostaczku, nawet nie wiesz co się w mieście dzieje. Wymień piec w którym palisz butelkami i też dostaniesz zwrot kasy z miasta. Potem przyjdź na stadion, pobiegaj, odpręż się.
~taa 18-08-2017 21:17
A Pan burmistrz to mógł by się zająć smrodem, który ostatnio wydobywa się wieczorami z Marconiego !!!
~MiK 18-08-2017 21:56
Nie zmieni się sytuacja ze smogiem w kotlinie jeleniogórskiej dotąd, aż wszystkie gminy nie zrealizują wspólnego programu w tym zakresie. Moim zdaniem w tym wypadku szczególnie aktywnie zareagować powinno Ministerstwo Ochrony Środowiska. Tylko wtedy da się zmienić sytuację ekologiczną, kiedy zostaną na to przeznaczone środki z zewnątrz. Każda gmina ma inną sytuację finansową i chęci zmiany na niewiele się zdadzą bez środków ogólnopolskich. Jednak Ministerstwo Szyszki ma inne priorytety. W tej chwili głównym jest dewastacja Puszczy Białowieskiej, a takie bzdury jak zatrute powietrze nie zaprzątają tam niczyjej głowy.
~Fast&Furious 19-08-2017 8:35
Ło mamtko !!!! Skąd ludzie mają wziąć reszte ?! Myślicie że ludzie palą tym co lubią ? Nie, palą tym na co ich stać ...Zresztą jak ostatnio sprawdzałem to w Piechowicach mieszka trochę więcej niż stó ludzi ;D i nie wierzę że budżet Piechowic wytrzyma coś takiego...
~k 19-08-2017 9:18
Nie zrzędź....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group