Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 8837
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Piechowice będą miały budżet obywatelski

Niedziela, 26 września 2021, 9:01
Autor: WAC
Piechowice: Piechowice będą miały budżet obywatelski
Fot. MT
Piechowice najprawdopodobniej już w przyszłym roku dołączą do miejscowości w Kotlinie Jeleniogórskiej, w których mieszkańcy będą decydować na co zostanie przeznaczona część środków z miejskiego budżetu.

Na ostatniej sesji Rady Miasta radni Piechowic przyjęli regulamin budżetu obywatelskiego gminy miejskiej Piechowice. W tej chwili jeszcze nie wiadomo, jaką kwotę samorząd przeznaczy na realizację zadań zgłoszonych i wybranych przez mieszkańców. Wysokość tej puli zostanie określona w uchwale budżetowej.

Projekty zadań inwestycyjnych i nie inwestycyjnych do realizacji w ramach budżetu partycypacyjnego będzie mógł zgłaszać każdy z mieszkańców miasta, pod warunkiem, że jego pomysł znajdzie poparcie, wyrażone w formie podpisów przez 20 osób. Według przyjętego właśnie przez radnych regulaminu projektem inwestycyjnym może być budowa chodników, infrastruktury drogowej, placów zabaw, obiektów małej architektury oraz zagospodarowanie terenów zielonych. Jako projekty nieinwestycyjne dokument wymienia organizację festynów, spotkań autorskich oraz warsztatów tematycznych. Projekty muszą być dostępne dla wszystkich mieszkańców Piechowic, dotyczyć zadań własnych gminy i być realizowane na terenach należących do miasta. Okres realizacji projektu nie powinien być dłuższy niż jeden rok budżetowy. Weryfikacji wniosków pod względem formalnym, zgodności z prawem i wykonalności technicznej dokona zespół powołany przez burmistrza miasta.

Twoja reakcja na artykuł?

7
78%
Cieszy
2
22%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
420
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
39%
Nie najlepiej
10%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group