Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 7159
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Piec renesansowy – kolejny film o Dworze Czarne

Środa, 7 sierpnia 2013, 10:07
Aktualizacja: 14:56
Autor: MR
Jelenia Góra: Piec renesansowy – kolejny film o Dworze Czarne
Fot. Tomasz Raczyński
Taki tytuł nosi kolejny z cyklu dziesięciu filmów o Dworze Czarne. Filmy tworzą przyjaciele zabytku: Marcin Roszak wraz z Tomaszem Raczyńskim i Mariuszem Pełczyńskim, którzy w ten sposób promują zbiórkę pieniędzy na wydanie monografii o Dworze, autorstwa Jacka Jakubca. Uzbierali już 1/3 potrzebnej kwoty. Inicjatywę można wesprzeć tylko do końca sierpnia br.

Organizatorzy przypominają, że ich akcja przebiega pod skrzydłami Narodowego Centrum Kultury. Patronem objęła ją strona wspieramkulturę. pl, gdzie można znaleźć wszystkie szczegóły (http://wspieramkulture.pl/projekt/337-DWOR-CZARNE-JACEK-JAKUBIEC-MONOGRAFIA).

- Nasza akcja jest prowadzona w formie crowdfundingu. Pojęcie pochodzi z USA i w naszych realiach jest tłumaczone jako finansowanie społecznościowe – wyjaśnia Marcin Roszak. - Oznacza to, że każdy kto zdecyduje się wesprzeć nasze starania otrzyma w zamian efekt naszej pracy (w tym przypadku za 20 zł wsparcia - książka w postaci elektronicznej, za 100zł - książka w postaci papierowej). Jeśli nie uda się zebrać zadeklarowanej przez nas kwoty, Państwa wpłata zostanie zwrócona Wasze na konta (to wynika wprost z regulaminu portalu wspieramkulture.pl, który technicznie wspiera akcję – dodaje jeden z realizatorów akcji.

Następny odcinek ukaże się za tydzień i będzie o duchach we Dworze Czarne…

Przyjaciele Dworu Czarne zachęcają też do odwiedzenia ich strony internetowej: https://www.facebook.com/pages/Przyjaciele-Dworu-Czarne/236123113156454.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group