Niedziela, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 10245
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Piątka kandydata Mroza

Czwartek, 30 sierpnia 2018, 9:19
Aktualizacja: Piątek, 31 sierpnia 2018, 14:48
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Piątka kandydata Mroza
Fot. Przemek Kaczałko
Krzysztof Mróz – kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Jeleniej Góry, w towarzystwie Adama Lipińskiego – wiceprezesa partii i działaczy z okręgu legnicko–jeleniogórskiego, ogłosili wczoraj (29.08) główne założenia programu na kampanię wyborczą. Aktualny senator RP wzorem "piątki Morawieckiego" przedstawił swoje obietnice dla miasta i mieszkańców.

Jak podkreślali zgromadzeni przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości, z Krzysztofem Mrozem współpracują od wielu lat. Przez wiele lat był dyrektorem biura poselskiego Adama Lipińskiego, był też w biurze senatorskim Tadeusza Lewandowskiego, a także przez 9 lat radnym Rady Miejskiej Jeleniej Góry, więc mimo młodego wieku (41 lat) jest już doświadczonym politykiem.

- Liczymy na to, że Krzysztof Mróz wygra te wybory. Przyjęliśmy takie założenie, że wystawiamy młodych i nowych ludzi. Kadra, która działała w Porozumieniu Centrum i Prawie i Sprawiedliwości, wiekowo posuwa się do przodu, więc chcemy promować ludzi młodych - powiedział Adam Lipiński, wiceprezes PiS, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
- Pana Krzysztofa znam od 15 lat, przede wszystkim jako samorządowca. Pan Mróz jest doświadczonym politykiem i mam nadzieję, że w tych wyborach zmieni się władza w Jeleniej Górze - dodała Ewa Szymańska, posłanka PiS.
- Znam chyba najdłużej Krzysztofa, bo od czasu, kiedy skończył studia. Był dyrektorem mojego biura senatorskiego i przez ten czas poznałem najlepsze cechy senatora Mroza - dodał od siebie Tadeusz Lewandowski, aktualnie radny Sejmiku Dolnośląskiego.

Krzysztof Mróz podkreśla, że po 12 latach rządów Platformy Obywatelskiej w Jeleniej Górze potrzebne są zmiany.

- Uważam, że przez ten czas Jelenia Góra rozwijała się słabo, jest stagnacja, a my mówimy o rozwoju miasta - powiedział były radny, który podkreśla, że jest zakochany w Jeleniej Górze - tu się urodził, skończył podstawówkę, szkołę średnią, studia i chce, aby nasze miasto się rozwijało. - Będę przysłowiowo gryzł trawę dla Jeleniej Góry - dodał ekonomista z wykształcenia, który wie, że może liczyć na wsparcie w Warszawie - posłów, senatorów, ministrów, premiera, a to ważne w działalności na rzecz miasta.

Wśród problemów miasta do rozwiązania wymienia m.in. budowę mieszkań w ramach rządowego programu "Mieszkanie Plus". Jak zaznacza, nie idzie do wyborów, bo kilka lat brakuje mu do emerytury i trzeba gdzieś dopracować.

- Mam dużo czasu do emerytury i dlatego hasłem mojej kampanii będzie "aktywny prezydent". Jelenia Góra zasługuje na rozwój - mówił kandydat PiS na włodarza miasta.

Krzysztof Mróz przedstawił pięć głównych postulatów:
1. Obniżka cen wody i ścieków oraz bezpłatna komunikacja miejska dla wszystkich mieszkańców Jeleniej Góry.
2. Gwarancja wszystkim dzieciom miejsc w przedszkolach i żłobkach - budowa przedszkola na Zabobrzu III.
3. Utworzenie strefy rozwoju przedsiębiorczości i innowacyjności.
4. Porządek w mieście - musi być czysto, nie warto na tym oszczędzać.
5. Utworzenie Karty Seniora z bezpłatnymi usługami, dotowanymi przez Miasto.

- To wszystko ma służyć temu, aby Jelenia Góra była najlepszym miejscem do życia na Dolnym Śląsku dla swoich mieszkańców - podsumował Krzysztof Mróz.

Twoja reakcja na artykuł?

75
34%
Cieszy
0
0%
Hahaha
5
2%
Nudzi
4
2%
Smuci
18
8%
Złości
118
54%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (160)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
542
Puzyńska Katarzyna
34%
Twardoch Szczepan
31%
Żulczyk Jakub
35%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Trwa remont drogi
 
Aktualności
Pogrzeb motocyklisty – pożegnanie
 
Kościół i wiara
Dziś jedno z ważniejszych świąt kościelnych
 
Aktualności
Fura zdrowia pod szpitalem
 
Kultura
Nocne zwiedzanie ze Sławkiem Gortychem
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group