Piątek, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 6333
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piąte koło u Platformy

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 12 listopada 2008, 7:44
Aktualizacja: 22:33
Autor: Mar
Fot. TEJO
– Jaka secesja, kto opowiada takie głupoty? – tak zareagował na pytanie dlaczego koło PO w Jeleniej Górze się rozpada, Jerzy Pokój. – Nie ma żadnego podziału, w takim mieście jak Jelenia Góra jest miejsce dla pięciu kół partyjnych. Tymczasem do dzisiaj funkcjonuje jedno.

Jest to jednocześnie koło PO powiatu grodzkiego. Jego szefem jest prezydent Jeleniej Góry Marek Obrębalski. Do końca listopada mają powstać dwa kolejne koła PO. Jedno będzie działać na terenie Cieplic, a jego członkiem będzie między innymi poseł na Sejm Marcin Zawiła. Drugie obejmie Sobieszów i Jagniątków.

– Powołanie nowych kół ma znaczenie praktyczne – wyjaśnia przewodniczący sejmiku J. Pokój. – W przyszłym roku odbędą się wybory do władz Platformy i im więcej kół tym więcej przedstawicieli będzie reprezentowało nasz region podczas wyłaniania delegatów na zjazd. Drugi powód jest taki, że po zeszłorocznych wyborach wstrzymaliśmy nabór do partii, żeby uchronić się przed napływem koniunkturalistów, którzy „pływają” od jednej zwycięskiej partii do kolejnej, która wygrała wybory. Teraz zgłaszają się ludzie, którzy chcą pracować, a nie przychodzą po stanowiska.

– W przyszłości chciałbym , żeby powstało jeszcze nasze koło na największym jeleniogórskim osiedlu, na Zabobrzu. Tam są inne problemy niż w centrum czy Cieplicach i nasi aktywiści mieliby co robić – wyjaśnia Jerzy Pokój. – Jeśli będzie taka potrzeba może powstać jeszcze jedno, piąte koło w mieście, ale tylko wtedy, gdy będzie miało to sens i uzasadnienie.

Nowe koła maja powstać również w powiecie ziemskim jeleniogórskim, gdzie istniały w Karpaczu, Kowarach, Piechowicach i Szklarskiej Porębie. Istnieje też koło tzw. środowiskowe do którego należą członkowie PO z miejscowości w których kół jeszcze nie ma. Szefem tego koła jest zastępca prezydenta Jeleniej Góry, Jerzy Łużniak.

Nowe koła mają powstać w Podgórzynie, Starej Kamienicy, Jeżowie Sudeckim, Mysłakowicach i Janowicach Wielkich. Wszystkie muszą być powołana do końca listopada, w przeciwnym wypadku, jak zdecydowały władze PO, nowe koła będzie można powołać dopiero w przyszłym roku. Najpewniej po wyborach do władz partii.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz

~istna sztuczka 12-11-2008 8:12
Konsolidacja po przez podział. Wracamy do starych sprawdzonych wzorców. Nie wiedziłem że oni są tacy ograniczeni intelektualnie. To jest porażające.
~Pro 12-11-2008 8:50
Panie Pokój do kogo ta mowa? Dyslokacja członków wynika z tego, że Obrębalski jest źle oceniany i we Wroclawiu, chociażby za sprawą szwagierki, a także wśród członków koła któremu przewodniczy. Wyniki prezydentowania też są nijakie. Z tych powodów widocznie zapadła decyzja, że trzeba Obębalskiego osłabic.
~co jest 12-11-2008 9:00
że p. Pokoja nie było na uroczystościach 11 listopada na Pl. Ratuszowym.
~wiadomo co jest 12-11-2008 9:22
p. P nie było na uroczystościach bo w tym czasie zajmował się dopracowywaniem planu, który przedstawiony jest powyżej. po co mu jakiej obchody
~paralela 12-11-2008 9:24
Tak jest w kole, jak jest w mieście.
~Będę strzelał... 12-11-2008 9:28
Przewodniczącym koła w Jagniątkowie będzie Józef Gajewski... oczywiście dla pracy, a nie dla stanowiska;-) A na Zabobrzu pałeczkę lidera przejmie Wiesław Tomera... Mam do sprzedania koło na ul. Działkowicza, a w zasadzie pękniętą dętkę od roweru;-)
~Jano 12-11-2008 10:35
a to nie bylo uroczystosci no chyba pan Obrebalski zaspal albo sie nie wyrobil ,zreszta komu te uroczystosci potrzebne chyba tylko wlodazom zeby sobie odznaczenia przydzielic , a reszta niech gapi sie jak durni
~mieszkaniec J.G. 12-11-2008 11:09
Unia Wolności - też się kiedyś podzieliła - całkiem podobnie jak teraz Platforma Obywatelska. Czy taki podział jest potrzebny - pewnie tak - mamy kilku liderów w naszym mieście i dobrze by było, aby zostali dowartościowani - funkcja przewodniczącego koła zawsze lepiej pasuje niż tylko członek zarządu. Ja osobiście uważam, że to tylko wywoła zamieszanie.
~marek 12-11-2008 14:09
prosze o pomoc intelektualna...jakim szefem jest pan prezydent łużniak jak mieszka chyba w jeleniej górze wiec jaki to teren ktore jeszscze nie ma kola w terenie/..czy moze pan pokoj o tym nie wie ze czarne to jelenia gora
~R2 12-11-2008 14:33
Nie wirzę w dobre intencje Pana Pokoja, to przez Niego ten rozpad, przypomnijcie gdzie działał wczesniej i jak to funkcjonowało, kto z Jego nadani pełni odpowiedzialne funkcje i jakie są tego efekty. Obym nie był złym prorokiem.
~Pójdźmy dalej... 12-11-2008 14:33
Jurek Łużniak będzie przewodniczącym koła na dzielnicy Czarne, albo przynajmniej w FKE na zamku; w Strupicach (Raszyce) będzie rządził Papaj, a zastępcą będzie Adolf Trzciński; Doktor Czerkasow będzie przewodniczącym koła PO w Szpitalu Wojewódzkim; Jerzy Lenart spacyfikuje oba ZGL-e; Piotruś M. poczeka, aż dorośnie; dla Graśki coś się wymyśli - może na Pekinie; Zbysiu Sawicki ma karencję za winy żony, poza tym u nas nie ma już wojska; zastępca prezydenta Zbigniew bodajże Szereniuk zawiadywał będzie kołem zamiejscowym oczywiście w Świeradowie i tak wszyscy będą szczęśliwi i dowartościowani, aż do najbliższych wyborów. Tylko trzeba nowego narybku nałapać, trochę f...rów zapisać do PO, bo składek im wszystkim nie wystarczy;-)
~? 12-11-2008 15:23
P Pokoj to jak ma ta brode , to wyglada jak taki buum co siedzi na murku przy ulicy Klonowica.
~buahaha:))) napisz menel))) 12-11-2008 15:45
może to on, tylko czapkę zdjął:-)))
jgajewski 12-11-2008 15:58
Do Będe strzelał - kolego, żeby być przewodniczacym koła PO , trzeba najpierw być członkiem. A ja nie jestem ! Powiem więcej, będąc ostatnią kadencję w klubie SLD, członkiem tej partii też nie byłem. Co do stanowisk i pracy, mogę zapewnić, że będąc osiem lat w radzie, nie dostąpiłem żadnych zaszczytnych stanowisk, o które nigdy zreszto nie zabiegałem. Przewodniczyłem wprawdzie Komisji Prawa i Spraw Społecznych, ale to stanowisko jest akurat do pracy. Dość powiedzieć, że będąc dwie kadencje rajcą miejskim, szczyce się nie pobitym dotychczas rekordem radnego, który przez te osiem lat urzędowania, nie opuścił ani jednej sesji, ani też posiedzenia komisji ! To chyba winno przekonać /niektórych/, że byłem tam do pracy !!!! Pozdrawiam - Józef Gajewski ...
~do józia gajewskiego 12-11-2008 16:31
zwracam honor i spodnie - jak mawiał mój nauczyciel "Kobra";-)
~dżony 12-11-2008 16:58
Łużniak jest szefem koła środowiskowego jakby ktoś nie wiedział. On sami mówi - BIZNESOWEGO :)))
kazimierzp 12-11-2008 17:40
O 11:09 ktoś wspomniał sytuację w jeleniogórskiej Unii Wolności! W latach dziewięćdziesiątych w mieście było jedno koło tej partii bardzo duże i prężne. Kilkoro członków bardzo chciało piastować eksponowane funkcje przewodniczacych Koła. Nie wybierano ich więc wymyślono powód podziału: "aby być bliżej wyborców, aby struktura ugrupowania odpowiadała okręgom wyborczym. Powstały nowe koła, koleżeństwo zostało Przewodniczacymi tych Kół. tyle, że zamiast zwiększania liczby członków ilość ich zaczęła się zmniejszać. Nowi przewodniczący "nie wiedzieli", że oprócz "piastowania funkcji" potrzeba też mrówczej codziennej pracy. Nie szło im, wiec w pewnym momencie dokonano wolty i wielu poszło do Platformy Obywatelskiej - akurat powstała! Są teraz tam prominentnymi działaczami (nie wszyscy - jedna ma szansę siedzieć). Widzę, że w Platformie zaczyna się przesilenie i zaczynają się "mnożyć" poprzez podział - takie biologiczne określenie! Ciekawe czy i kiedy skończą jak Unia Wolności! Kazimierz Piotrowski - były Przewodniczący Koła Miejskiego Unii Wolności - od ładnych paru lat "Bezpartyjny" - i nie ukrywam, że dobrze mi z tym!
~lx 12-11-2008 17:43
do Co jest i Wiadomo co jest. Pan Jerzy Pokój był akurat w tym dniu na pogrzebie daleko poza Jelenią Górą. Warto sprawdzić lub pomyśleć, zanim zacznie się pisać bzdury.
~Sabath 12-11-2008 22:13
jak kichy nie będzie
~? 13-11-2008 6:53
A moze P Pokoj jest potrzebny Jeleniej jak w tytule.Piate kolo u wozu-a P Pystrom to nawet szoste.Ale tak liczac to powstanie jakas nienormalnie dluga fura z wieloma kolami.Moze ktos kogos doda- bo wiadomo doda bedzie kierowala tym autem.
~dżony 13-11-2008 19:56
Ciekawe skąd znajdą ludzi do tych Kół jak na zebrania jednego nikt nie chodzi! ;)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group