Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 8503
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Niemcy: Piąta lokata Tomaszczyka i Włocha w Niemczech

Wtorek, 10 marca 2015, 23:00
Aktualizacja: Środa, 11 marca 2015, 23:17
Autor: MDvR
Niemcy: Piąta lokata Tomaszczyka i Włocha w Niemczech
Fot. użyczone
Zespół Ulter Sport Rally Team na piątym miejscu zakończył swój udział w pierwszej rundzie ADAC Opel Rallye Cup – Rajdzie Saarland. Jerzy
Tomaszczyk i jeleniogórski pilot Łukasz Włoch w swoim debiucie za kierownicą pucharowego Opla Adama spisali się znakomicie i wśród bardzo silnej konkurencji pokazali, że potrafią jechać szybko i skutecznie.

Jerzy Tomaszczyk:
- Uważam, że bardzo udanie rozpoczęliśmy sezon startów w ADAC Opel Rallye Cup. Piąte miejsce w klasyfikacji Pucharu, bardzo dobre wyniki na poszczególnych odcinkach specjalnych, a przede wszystkim równe tempo cieszą najbardziej. Naszym celem było ukończenie rajdu i nie chcieliśmy podejmować dużego ryzyka, na które przyjdzie jeszcze czas w dalszej części sezonu. Pokazaliśmy jednak, że potrafimy walczyć także z załogami, które regularnie startują w mistrzostwach Niemiec i mają za sobą rok startów w Pucharze Opla. Dla nas to duża motywacja, ale potrzebujemy więcej doświadczenia, a Rajd Saarland był dla naszego zespołu świetną i ważną lekcją. Opel Adam to świetny samochód rajdowy i myślę, że można nim uzyskiwać bardzo dobre rezultaty. Chciałbym także podziękować wszystkim kibicom za wsparcie i doping podczas minionego weekendu. Jesteście niesamowici! Dziękujemy firmom Ulter - układy wydechowe, Nova Trading - dystrybutor
stali szlachetnych, Motul oleje, Olpol - dystrybutor marek olejowych najwyższej jakości, Dealer Opel Wawrosz, Darma i Interia.pl. Bez Was nasz start nie byłby możliwy.

Łukasz Włoch: - Tylko półtorej sekundy zabrakło nam do czwartego miejsca w Pucharze Opla. To bardzo niewiele i odczuwamy spory niedosyt, że nie znaleźliśmy się jedną pozycję wyżej... ale cały rajdowy weekend w naszym debiutanckim występie w Rajdowych Mistrzostwach Niemiec był wyśmienity. Od samego początku mieliśmy dobre tempo, a po pierwszych próbach zdecydowaliśmy się przyspieszyć i zaczęliśmy awansować w klasyfikacji Pucharu. Wtedy jednak zabrakło nam nieco doświadczenia, bo źle ustawiony balans hamulców spowodował spore straty czasowe. Tylko dlatego że używamy płynu hamulcowego Motul nie straciliśmy całkowicie hamulców z przegrzania. Wyciągniemy wnioski z tego doświadczenia i w przyszłości postaramy się nie popełniać takich błędów w ustawieniach. Po tych kłopotach udało nam się odrobić cenne sekundy i notowaliśmy czasy w ścisłej czołówce Pucharu. Piąta pozycja to świetny wynik, a mnie cieszy nasza dobra współpraca, świetne funkcjonowanie naszego zespołu i naprawdę bardzo dojrzała jazda Jurka. Myślę, że w tym roku stać nas na bardzo dobre rezultaty i zrobimy wszystko, żeby pokazać się z jak najlepszej strony. Dziękujemy za Wasz doping!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group