Zalogowanych: 28

klasa okręgowa: Piast nie dał się liderowi

Niedziela, 23 marca 2014, 14:10
Aktualizacja: 14:11
Inauguracja rundy wiosennej klasy okręgowej w Dziwiszowie wypadła pomyślnie dla ekipy trenera Michałka. Nie powtórzyła się sytuacja z zimowego sparingu, kiedy to Nysa Zgorzelec wygrała z Piastem 9:0. W meczu o punkty padł bezbramkowy remis.

Od początku spotkania optyczną przewagę mieli przyjezdni, ale brakowało klarownych sytuacji do strzelenia gola. Dopiero w 29 i 32. minucie swoje szanse mieli Grzegorz Monik i Bystryk, ale na posterunku był Mikulski. W kolejnych minutach Piast poczynał sobie odważniej, ale nie rozpieszczał kibiców strzałami. Nudne dla oka widowisko w każdej chwili mogło przynieść decydujący cios dla jednej z ekip, ale sytuacji było jak na lekarstwo. W 88. minucie doskonałą okazję miał Piechno, przymierzył obok słupka, ale Mikulski wyciągnął się jak struna wyczuwając intencje strzelca. Ostatecznie mecz pomiędzy Piastem, a Nysą zakończył się identycznym rezultatem jak jesienią, czyli bezbramkowym remisem.

Remis Nysy i zwycięstwo Włókniarza sprawiły, że to ekipa z Mirska wskoczyła na fotel lidera, a zgorzelczanie spadli na trzecią lokatę (wyprzedziła ich również Olimpia Kamienna Góra). Piast z dorobkiem 19 punktów zajmuje 12. miejsce, a Lotnik po walkowerze z wycofanym z rozgrywek Endico-Mitexem ma 28 "oczek" i plasuje się na 8. pozycji w tabeli klasy okręgowej.

Piast Dziwiszów - Nysa Zgorzelec 0:0

Piast: Mikulski - Zyner, Kieć, Marek, Podobiński, Masel, Dudek, Kik (63' Pietrzykowski), Saniuk (56' Kocot), Kozołubski (90' Ziółkowski), Sobczak (59' Jurczyk).

Nysa: Franaszczuk - Szczęsny, M.Monik, G.Monik, Kościuk, Czajkowski (80' Przystas), Łuszczyk (46' Wójcik), Pacak (77' Piechno), Borowy (60' Janicki), Ruszkiewicz (69' Komarzyniec), Bystryk.