Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 5115
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Piaskiem z rozbiórki po drodze i szybach

Poniedziałek, 2 lutego 2009, 8:49
Aktualizacja: 8:50
Autor: Marcin Kaszuba Lwówek Śląski Net
REGION: Piaskiem z rozbiórki po drodze i szybach
Fot. Archiwum
Kierowcy denerwują się na ciężarówki wywożące gruz z dawnej słodowni Browaru Śląskiego. Pracownicy firmy transportowej często nie zachowują zasad bezpieczeństwa.

Gruz z rozbiórki dawnej słodowni w Lwówku Śląskim, należącej niegdyś do miejscowego browaru, trafia do Rakowic Wielkich, w miejsce gdzie po powodzi woda wyrwała część urwiska.

Otrzymujemy wiele informacji od kierowców, którzy na co dzień jeżdżą przez Rakowice. Zmotoryzowani skarżą się, że firma wywożąca i zrzucająca gruz do urwiska bardzo często nie zachowuje podstawowych zasad bezpieczeństwa. Wykonane zdjęcie, nadesłane przez naszego Czytelnika przedstawia sytuację w której o mały włos nie doszło do wypadku: jadący z tyłu samochód z ledwością zahamował w ostatniej chwili unikając zderzenia z ciężarówką przewożącą gruz.

Kierowcy skarżą się, że samochody przewożące gruz z rozbiórki nie zachowują podstawowych zasad bezpieczeństwa przy manewrach. Samochody nie są zabezpieczone odpowiednimi plandekami, co sprawia, że gruz i piasek bardzo często sypią się na jezdnię i na szyby jadących z tyłu aut.

– Pracownicy nie kryją się z załatwianiem swoich potrzeb i bardzo często pozostawiają po sobie bałagan – pisze do nas autor zdjęcia. Pozostaje mieć nadzieję, że postawa przewożących gruz zmieni się na lepsze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group